Знищувати риб-загарбників: водойми США переживають навалу риб змієголов

Новости 11.10.2019

Американців закликали негайно знищувати риб-загарбників, здатних дихати повітрям.Водойми Сполучених Штатів переживають навалу інвазійного виду – місцеві екосистеми руйнує прісноводна риба змієголов (Channa argus).

Як повідомляє Naked Science, цей вид спочатку населяв річки Далекого Сходу (від Янцзи до Амура), але у другій половині ХХ століття почав розповсюджуватися по Східній Європі і Середній Азії, погрожуючи місцевим видам.

У 2002 році змієголовів помітили і на території США – їх вилов заохочується, але зупинити навалу не вдається. Джорджія стала 15 штатом, в якому почали обживатися дані риби. У зв'язку з цим Департамент природних ресурсів штату Джорджія випустив офіційну заяву з закликами за будь-якої зустрічі з інвазивною рибою «негайно її вбити, в жодному разі не випускати».

Зазначається, що водойма в окрузі Гуіннетт, де виявили змієголовів, ймовірно буде отруєна, як це робилося раніше.

Змієголови відрізняються агресивністю, невибагливістю і плодючістю, а крім того – здатні дихати повітрям і проводити на суші кілька днів, переповзаючи з водойми до водойми. При цьому ці риби – універсальні хижаки, здатні харчуватися іншими рибами, земноводними та ракоподібними. Місцева фауна зазвичай не може конкурувати з ними.