​Зеленський вже підписав указ про передачу сільгоспземель з державної власності у комунальну

Новости 15.10.2020

Президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільскогосподарського призначення з державної власності в комунальну.

Про це він заявив, виступаючи на земельному форумі на Чернігівщині.

Президент наголосив, що відсутність ринку землі призвела до того, що вартість одного гектара землі в Україні - одна з найнижчих у Європі.

"Для більшості українців маи свою землю, працювати на ній та розпоряджатися нею було і є життев важливим. Але на жаль довгий час ця можливість була фейковою. Слова з Конституції про те, що земля є власністю українського народу, були гаслом на папері і не працювали у житті... ", - сказав Зеленський.

Він зазначив, що 26 жовтня 2020 року всі новостворені громади мають отримати землю в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку своїх громад. Загалом, за його словами, місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн гектарів землі.

Зеленський також зазначив, що законодавство забороняє продаж земель комунальної власності.

"Ми обіцяли українцям дати реальне право власності українців на свою землю.... Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність", - зазначив пезидент і підписав документ.

Нагадаємо, у квітні Зеленський підписав закон про ринок землі ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX), який Верховна Рада прийняла вночі 31 березня 2020 року 259 голосами.