З українських платників податків витягнули 60 мільйонів гривень на телепропаганду проросійської партії ОПЗЖ

Новости 6.07.2020

За перший квартал цього року ОПЗЖ витратила 60 млн грн державних бюджетних коштів на рекламу на телебаченні.

Про це повідомив Комітет виборців України.

Йдеться про звіт щодо витрат за січень-березень 2020 року.

Гроші ОПЗЖ отримала з держбюджету в рамках відшкодування витрат на передвиборну агітацію під час парламентських виборів.

Більшу частину коштів отримав телеканал "112 Україна". Сукупно партія перерахувала ТОВ "Інформаційне агентство "112-Україна" 23 млн бюджетних грошей (6 лютого і 4 березня). Кошти перераховано за "послуги із забезпечення розміщення рекламного відеоматеріалу".

19 млн отримало ТОВ "Новини 24". Також - за розміщення рекламних відеоматеріалів.

"Українські платники податків фактично оплатили рекламу партії на низці телеканалів. На практиці це означає витрачання бюджетних коштів на вітер. ОПЗЖ витрачає бюджетні кошти на самопіар.

Такі дії не порушують чинне законодавство, однак суперечать самій ідеї державного фінансування партій. Тому вкрай важливо внести зміни до закону "Про політичні партії в Україні" і заборонити партіям витрачати державні кошти на оплату реклами", - каже голова КВУ Олексій Кошель.

У червні минулого року повідомлялося, що народний депутат, соратник Медведчука Тарас Козак купив телеканал ZIK. Тепер нардеп є офіційним власником 3 медіа, раніше він купив "112 Україна" і NewsOne. Ці телеканали називають ресурсами Медведчука.