Юрій Гримчак - хабар в мільйон доларів: кому давав та за що брав. Відео

Новости 16.08.2019

Як грім серед ясного неба пролунала новина від Служби безпеки України, що було затримано заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, це близький соратник Генпрокурора Юрія Луценко.

Останній відразу поспішив відхреститися від друга, який був у нього помічником нардепа, а згодом був теж нардепом від партії "Народна Самооборона".

Гроші передавалися через Олексія Гетьмана, який себе називає учасником АТО та Ігоря Овдієнка, брата дружини Гримчака, саме у нього в авто знайшли хабар на півмільйона доларів.

У повідомленні Національного антикорупційного бюро України сказано, що Гримчак за хабар пропонував через заступника Генпрокурора повпливати на Бориса Гулько - голову Верховного суду у цивільних справах, щоб повернути борг.

Ця послуга була для компанії "Юридичне бюро Юржитло", ії власником є Артур Білоус - екс-нардеп 3 скликання та радник президента Леоніда Кучми.

Заступниками Юрія Луценко є Дмитро Сторожук, Анжела Стрижевська, Анатолій Матіос, Юрій Столярчук, Назар Холодницький, Сергій Кізь та нажаль НАБУ не уточнив, хто саме з ГПУ повинен допомагати Гримчаку.

За такі послуги Гримчак зі своїм помічником-посередником вимагали $80 тисяч та встигли отримати 50 тисяч доларів.

Також Гримчак вирішив допомогти власникам ринку "Рибалка" отримати документи на будівництво на Набережному шосе 25. За це він зажадав $1 мільйон, з яких він роздасть хабарі по різним установам.

Ще у 2008 році екс-нардеп першого скликання Лариса Скорик заявила про будівництво на цьому місці торгово-офісного центру на 13 тисяч квадратних метрів, за замовленням компанії "Катран-К", директор якої Сергій Че був помічником екс-нардепа Валерія Бевзенко.

Власником фірми є Віктор Видренко, його корпорація "Гранит" відома скандальними забудовами Києва та коханням до путінської Росії. Також до цього проекту приєднались сусіди - фірма "Зелений Гай", якою володіють Вадим та Семен Зельдичи.

Кервником Міністерства культури є Євген Нищук, добрий друг Петра Порошенка, та так званий голос Євромайдану, який посилав людей під кулі автоматів Беркуту, пізніше вбитих назвуть Небесною Сотнею.

А усі забудови у історичному ареалі Києва узгоджує Тамара Мазур, замміністра Мінкульту. Редакція Актуальної Правди проводила розслідування щодо цієї корупціонерки.

Ми навіть привозили 10 тонн піску та завалювали вхід до установи, з вимогою посадити до буцегарні хабарницю Мазур.

Міністерством юстиції вже багато років керує Павло Петренко, це відомоство постійно потрапляє до корупційних скандалів.

Відповідальним за будівництво в КМДА є Олександр Спасибко, заступник мера Віталія Кличка, саме через нього вирішуються усі питання щодо спорудження у столиці України.

Поряд з ринком "Рибалка" знаходиться клуб "Квін", якому заборонено будівництво, але за хабарі вони все одно функціонують, офіційно його відкрив росіянин Олександр Орлов, але у нього є партнери у Києві, які допомагають вирішувати питання у правоохоронних органах.

Про цю історію ми розкажемо у наступному репортажі.