Як пройшов суд над поліцейським, який застрелив відвідувача супермаркету у Харкові. Відео

Костянтин Медяник 15.01.2020
Суд Харкова 15 січня розглянув справу поліцейського Євгена Погуляки

Київський районний суд Харкова 15 січня вчетверте розглянув справу поліцейського Євгена Погуляки, якого обвинувачують в «умисному вбивстві при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця» та «перевищенні влади або службових повноважень».

Нашумівша трагедія сталася в супермаркеті «Рост» біля метро «Київська», де поліцейський охорони Погуляка застрелив відвідувача Микиту Комара, який не оплатив товар. За даними поліції, Микита напав на поліцейського з ножем. 

На засідання прийшли обвинувачений Євген Погуляка із двома захисниками з трьох (не було Олександра Гунченка), потерпіла — мати вбитого Світлана Комар та представник потерпілої.

На самому початку засідання адвокат обвинуваченого Сергій Строгов, який раніше не приймав участь у справі, заявив про клопотання для ознайомлення з матеріалами судової справи. Також адвокат просив суд перенести засідання на інший час.

В результаті суддя Ірина Ніколаєнко прийняла рішення перенести судове засідання на 10 лютого. 

Суд Харкова 15 січня розглянув справу поліцейського Євгена Погуляки

У коментарі журналісту Актуальної Правди обвинувачений Погуляка сказав, що не вважає свої дії перевищенням повноважень та не хоче коментувати справу через надмірну заангажованість деяких ЗМІ, які минулого разу перекрутили його слова.

Тому його адвокат Сергій Строгов заявив, що на данному етапі по справі не вважають за потрібне давати коментарі. 

«Наша позиція на сьогодні така, що зараз передчасно до точної правової позиції з моїм підзахисним. Ми ніяких коментарів давати не будемо», — сказав Сергій Строгов. 

Мати вбитого Світлана Комар, яка визнана потерпілою у справі, впевнена, що її син не мав ніякого ножа, тому не міг поранити поліцейського. А обвинувачений стріляв у Микиту прицільно. 

«Навіть, якщо це був зловмисник чи наркоман. Він тікає в спину, він завдає більше загрози. Нема не одної статті в законі, яка каже, що тут можна вбити. Вбивати нікого не можна. Цей чоловік стріляв прицільно в спину, не в ноги», — говорить Комар. 

Нагадаємо, що Євгена Погуляку обвинувачують у перевищенні повноважень, що призвели до смерті 24-річного Микити Комара на території супермаркету «Рост» 5 грудня 2018 року. За даними поліції, 24-річний відвідувач супермаркету відмовився оплатити товар і, коли його відвели у службове приміщення, напав з ножем на поліцейського охорони Євгена Погуляку. У відповідь поранений Погуляка відкрив вогонь. За інформацією Державного бюро розслідувань, поліцейський охорони стріляв двічі, одне з поранень стало смертельним.