WikiInvestigation - банальне обкрадання платників податків Євросоюзу

Новости 19.06.2019

Онлайн-платформа WikiInvestigation, яка створювалась для громадських розслідувань корупційних схем, виявилася не доброчесною. Засновник платформи є Георгій Вашадзе, який отримував гранти на проект, але витрачав їх на так звані "розслідування"

Про це повідомив журналіст Олександр Волошин.

"Друзі, за останні місяці до мене зверталися кілька людей щодо WikiInvestigation. Ця «платформа» зовсім не ок. Особисто мені не хотілося б легітимізувати їхній самоназваний статус «розслідувачі». І я нікому не рекомендуватиму з ними співпрацювати", - розповів Волошин.

Що таке WikiInvestigation?

Зі слів засновника проекту Георгія Вашадзе, це – онлайн-платформа, яка сама себе розвиває та бореться з корупцією, використовуючи модель Вікіпедії. Так, згідно з задумом творців системи, в ній розслідувати один злочин зможуть віддалено одночасно різні вікі-розслідувачі.

Як розповідають засновники системи, вести журналістські розслідування зможуть непрофесіонали, котрі легко навчаться цьому ремеслу за допомогою онлайн інструментарію. Модель проекту візуалізована на сайті IDF в трьох квадратиках.

WikiInvestigation

Проект WikiInvestigation - це банальне обкрадання платників податків Євросоюзу та США. І це справді сумно. Бо разом з тим марнується наше майбутнє, шанс на зміни, крадеться можливість творення нової якості в політиці, журналістиці та суспільних стандартах.

Нагадаємо, що WikiInvestigation фінансується Європейським Союзом та Innovation and Development Foundation.