Він був Габсбург. Василь Вишиваний, який з молодих років захопився українцями - народом без держави

Константин Медяник 8.02.2019

У нинішньому році в рамках проведення Року української культури в Австрії відбудеться чимало заходів, організованих як новоствореним Українським інститутом, так і безпосередньо посольством України в Австрії.

Рік української культури в Австрії розпочався з події, присвяченої Вільгельму фон Габсбурга. Про це повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба.

"Він був Габсбург. Був початок 20 сторіччя. Світ лежав біля його ніг. Одного дня, ще підлітком він вирушив інкогніто до Гуцульщини, де чекав побачити похмурий край, населений, як йому розповідали, небезпечними, дикими людьми. А побачив щось зовсім інше: красу, гостинність, щирість.

Так народилося кохання до України, яке він проніс через все життя, аж до 1948 року, коли він помер у в’язниці НКВД. Вже не як Вільгельм фон Габсбург, а як Василь Вишиваний - таким було українське ім'я, яке дали йому січові стрільці, спільно з якими він воював за незалежну Україну 1918 року.

Вчора ми провели вечір, присвячений цій людині, цьому яскравому, трагічному життю, яке так і проситься на кіноекран. Про «короля України» розповідав знаменитий американський історик професор Тімоті Снайдер. В залі

Дипломатичної академії було багато українців, але ще більше – австрійців. І так, багато нащадків імператорської родини Габсбург-Лотарінген.
Я радий, що ми саме так відкрили рік української культури в Австрії", - розповів посол України у Австрії.