Верховний Суд віддав під будівництво ЖК Звіринецький сквер у центрі Києва

Новости 11.10.2019

Верховний Суд підтримав скасування статусу Звіринецького скверу у центрі столиці, на місці якого планують збудувати житловий комплекс.

Верховний Суд 11 вересня залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва, яким скасовано рішення Київради від 22.05.2013 про надання статусу скверу ділянці загальною площею 2,33 га на вулиці Вільшанській у Печерському районі столиці.

У 2006 році Київрада передала в оренду ТОВ "Український фонд розвитку регіонів" і ТОВ "Інноваційна будівельна компанія" дві ділянки по вулиці Вільшанській – площею 0,64 га і 1,69 га відповідно – для будівництва житлово-громадського комплексу.

Звіринецький сквер

У 2012 році Господарський суд Києва за позовом прокуратури ці договори оренди визнав недійсними. Після цього у 2013 році Київрада надала цій території загальною площею 2,33 га статус скверу.

Але у 2014-2015 роках Госпсуд переглянув своє рішення за нововиявленими обставинами і попереднє рішення скасував, а позов прокуратури залишив без розгляду. Тому у 2016 році ділянки повернули орендарям, які поновили оренду через земкомісію Київради.

У подальшому забудовники звернулися до суду з вимогою скасувати рішення Київради про надання 2,33 га статусу скверу, через яке вони не могли забудовувати територію.

Суди перших двох інстанції у 2016 році цей позов задовольнили, аргументувавши рішення тим, що ділянки, яким надано статус скверу, перебувають в оренді вказаних компаній.

У 2019 році Верховний Суд (судді Кравчук В.М., Єзеров А.А., Стародуб О.П.) погодився із попередніми судами і залишив їхні рішення без змін.
У своєму рішенні Верховний Суд погодився, що інтереси мешканців мікрорайону "Звіринець", які тривалий час домагалися влаштування скверу на спірних ділянках повинні враховуватися Київрадою, але додав, що вони "не можуть досягатися у спосіб, що призводить до порушення прав інших осіб, зокрема орендарів земельних ділянок".

Засновниками ТОВ "Український фонд розвитку регіонів" і ТОВ "Інноваційна будівельна компанія" (Біла Церква) є Автанділ Хачідзе, ТОВ "КУА "Капітал Інвест", ТОВ "Теомат" і кіпрські компанії "Гріффіт Лімітед" та "Прем Інвестментс Лімітед".
На місці Звіринецького скверу планувалося будівництво ЖК Royal Hills (раніше – "Печерський бастіон") – це одна із забудов "Укогруп" скандального Анатолія Войцехівського.