В WhatsApp виявили нову дірки, яка призводить до перегріву смартфона та може надати хакерам контроль над пристроєм

Новости 19.11.2019

Користувачі месенджера WhatsApp зіткнулися із новою проблемою. Виявлена уразливість здатна призвести до перегріва смартфона, а також вона може надати хакерам контроль над пристроєм під час запуску звичних мультимедійних файлів.

Компанія Faceboook вже визнала наявність "дірки" в мобільному додатку для всіх актуальних ОС і запропонувала свій варіант її виправлення, повідомляє Digitalt Tends.

Що сталося?

Джерелом загрози для користувачів стали відеофайли формату MP4 – популярний медіаконтейнер виявився вразливий для завантаження шкідливого ПЗ. За даними Facebook, відкриття зараженого відеоролика давало змогу зловмисникам провести DoS-атаку або віддалене виконання коду на атакованих смартфонах.

В останньому випадку хакери могли віддалено контролювати ґаджет, отримуючи доступ до повідомлень або файлів в його внутрішній пам'яті. Завантаження трояна також призводило до зависання мобільної ОС або високого завантаження процесора і оперативної пам'яті.

Збірки WhatsApp, що потрапили під загрозу:

Версії для Android раніше 2.19.274
Версії для iOS до 2.19.100
Версії Enterprise Client до 2.25.3
Версії Business для Android до 2.19.104
Версії Business для iOS до 2.19.100
Версії для Windows Phone до 2.18.368 включно

Як вирішити проблему?

Тим, хто використовує більш ранні версії, розробники рекомендують оновити месенджер з системного магазину додатків. Facebook також застерегла користувачів від запуску відеороликів у форматі MP4 до завантаження апдейта мобільного додатка.