У Луцьку батьки звинувачують медиків у смерті 5-річної доньки Вікторії Смаль

Новости 23.06.2020

У Луцьку від пневмонії померла 5-річна Вікторія Смаль. Її батьки звинувачують медиків у недбалості через те, що рентген та УЗД дитині зробили лише на третій день після госпіталізації, в той час як у дівчинки трималася висока температура.

Тато дівчинки Сергій Смаль розповідає, що все відбувалося стрімко. В четвер ввечері після танців у доньки трохи піднялася температура, яка наступного дня зросла до 38. Інших симптомів не було і батьки до лікаря не зверталися. Але в суботу, коли градусник показав 40, родина одразу помчала до лікарні.

"Щодо легенів - ніяких симптомів не було, вони не проявлялися, ні кашлю, ні задишки нічого", - згадує Сергій.

Жодних хрипів не почув і черговий лікар - але, попередньо, діагностував у Вікторії пневмонію і призначив антибіотики та тест на коронавірус. Дитину лишили у лікарні і вже надвечір у неї сильно заболів живіт. Білки очей стали жовтими. Але ніяких додаткових обстежень дитині не призначили. Зробили лише через два дні після госпіталізації, у понеділок.

На знімку було видно, що легені пошкоджені, і лікарі остаточно визначилися з діагнозом: "Двостороння пневмонія". Дівчинку перевели до реанімації та підключили до апарату штучної вентиляції легенів, але марно: наступного дня вона померла.

Лікарі ж усі звинувачення відкидають. Кажуть, рентген дівчинці не зробили саме через відсутність симптомів.

"У неї не було ослабленого дихання. Ми всі вражені. Все так стрімко відбувалося, якось атипово так", - пояснює завідувачка відділення Волинської обласної інфекційної лікарні Ірина Капустіна.

Батьки ж впевнені, що лікарі зволікали, бо доньку госпіталізували на вихідні, коли персоналу майже немає. Тому саме медиків вони звинувачують у своєму горі.

Те, що коронавірус у Вікторії не знайшли, було відомо вже у день її смерті. Однак, батьки про це дізналися лише після похорону. Тож доньку ховали у поліетиленовому пакеті та в закритій труні. В лікарні ж пояснюють, що про негативний тест дізналися одночасно з батьками, коли передзвонили до лабораторного центру за результатами. За фактом смерті обіцяють провести розслідування.

Натомість рідні дівчинки збираються до поліції. Хочуть добитися правди, аби уберегти інших батьків від такого горя. Вікторія була їхньою єдиною дитиною.