У корупційній банді разом з головою Верховного суду Князєвим були адвокат Олег Горецький та нотаріус Кирило Горбуров - вони також арештовані

Новини 18.05.2023

Національне антикорупційне бюро оприлюднило частину аудіодоказів у справі затриманого при отриманні хабаря ексголови Верховного суду Всеволода Князєва.

За даними джерела Актуальної Правди в антикорупційних органах, разом з Князєвим був затриманий адвокат Олег Горецький та нотаріус Кирило Горбуров.

Як зазначають у НАБУ, на оприлюднених частинах розмов зафіксовано:

Встановлення контакту між адвокатом та акціонером групи "Фінанси і кредит" (початок березня 2023 року), комунікація щодо необхідності передачі коштів (березень – квітень), планування розмови адвоката з головою ВС Князєвим, комунікацію між акціонером і адвокатом, звірку між акціонером і адвокатом щодо переданої неправомірної вигоди., комунікацію щодо розміщення переданих коштів у банківській ячейці, розмову глави ВС з довіреною особою щодо отриманої частини хабаря, передачу другої частини хабаря Князєву.

Організатором незаконного корупційного угруповання правоохоронці наразі вважають Князєва.

Антикорупційні органи заявляють, що отримали інформацію про існування злочинного угруповування у сфері судової гілки влади та її вищого керівництва. Детективи НАБУ реалізували операцію під прикриттям. Завдяки оперативному проникненню в злочинне угруповання вдалося викрити та задокументувати низку епізодів діяльності злочинної організації.

Зокрема, внаслідок проведеного комплексу оперативно-технічних заходів Бюро здобуло інформацію про контакти бізнесмена-власника групи "Фінанси і кредит" з одним із адвокатів-керівником адвокатського обʼєднання. Під час розслідування з’ясувалося, що адвокатське об’єднання використовувалося для маскування злочинної діяльності.

Під виглядом адвокатських послуг та юридичного супроводу, учасники угруповання домовлялися із суддями про ухвалення рішень в інтересах їхніх "клієнтів" (фізичних або юридичних осіб) за певну "винагороду".

Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного суду для подальшого ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.

Також, колишній депутат Миколаївської міськради, нотаріус Кирило Горбуров є одним з учасників схеми у Верховному Суді України, по якій, за версією детективів НАБУ, голову суду Всеволода Князєва затримали за хабар майже у 3 мільйона доларів.

Про це Актуальній Правді повідомили джерела у Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

Як пояснили в Національному антикорупційному бюро, схема полягала у співпраці голови Верховного Суду України, адвокатського об’єднання, створеного для прикриття, та зацікавлених у конкретних рішеннях суду осіб.

За інформацією НАБУ, фактично адвокати були посередниками, які домовлялися про хабарі та рішення суду.

Записи розмов фігурантів справи, опубліковані НАБУ, свідчать, що Кирило Горбуров у якості довіреної особи Всеволода Князєва ймовірно взяв участь у передачі грошей від адвокатів, котрі отримали кошти від власника групи «Фінанси і кредит» бізнесмена Костянтина Жеваго. За інформацією «НикВести», сам Кирило Горбуров є кумом Всеволода Князєва, який раніше був суддею Миколаївського окружного суду.

Кирило Горбуров отримував інструкції щодо оформлення банківської комірки, у якій адвокат залишав хабар.

— Ти приїдеш зараз, тобі там 5-10 хвилин, ти оформиш договір, спустишся униз, відчиниш (комірку, — прим.). Потім я зайду, відчиню, залишу там це в кімнатці. Ти потім ще раз зайдеш, відчиниш собі, забереш, перекладеш собі і все, — говорив Кирилу Горбурову адвокат.

Далі також опублікований запису розмови Всеволода Князєва з Кирилом Горбуровим щодо розподілу частини хабаря. З контексту розмови стає зрозуміло, що останній також отримував кошти за свої «послуги».

— Ви там по акціонеру все собі з Олегом забрали? Правильно все? Все нормально? — питає Всеволод Князєв.

— Ну, там же виходить як? Дивися, — відповідає Кирило Горбуров.

— Він розрахувався, все, з вами закрився? — уточнює підозрюваний.

— 1350 там. Ти отримав, так? І ще лишилося 450, так? — запитує Кирило Горбуров.

— Так.

— Так. Коли там це привезти, — питає ексдепутат.

— Ну ви собі взяли вже? Правильно? — запитує Всеволод Князєв.

— Так, — відповідає Кирило Горбуров.

Під час передачі ще частини хабаря Всеволод Князєв запевняє Кирила Горбурова, що робить це для нього та ще одного фігуранта — Олега Горецького, який є адвокатом і був затриманий разом з головою суду.

— Він з вами з Олегом розрахувався? Щоб я не хвилювався, — каже Всеволод Князєв.

— Ну, слухай. Олег цими питанням займається, я не в курсі, але гадаю, що так, — відповідає Кирило Горбуров.

— Ти зрозумій, що як би що, я це для вас, — говорить Всеволод Князєв.

— Ну для нас це таке, — відповідає Кирило Горбуров.

Кирило Горбуров наразі у Миколаєві не проживає. Він закрив свою нотаріальну контору та переїхав до Києва. На його інстаграм-сторінці вказано, що він надає нотаріальні послуги у Києві, також зазначена адреса — Полтавська, 10. За цією ж адресою знаходиться і те саме адвокатське об’єднання, що фігурує у справі — «Горецький і партнери».