У Києві відкриють кризову кімнату для жертв домашнього насильства

Новости 27.12.2019

Київська влада планує навесні 2020 року відкрити "кризову кімнату", де жертви насильства зможуть перебувати до 10 днів.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Зазначається, що контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння – куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2800 осіб.

За словами чиновниці, постраждалі часто не хочуть звертатися до соціальних служб, оскільки потім можуть лишитися з агресором сам на сам. Щоб виправити цю ситуацію, міська влада планує навесні 2020 року відкрити "кризову кімнату".

"Це "кімната" на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Тож людина може 10 днів перебувати у такій "кризовій кімнаті", отримати первинну психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання", - розповіла Хонда.

Слід зазначити, що у Києві діє міський телефон довіри та протидії насильства 15-00 або 044-272-15-00.

За результатами дослідження ОБСЄ, 67% жінок в Україні зазнали насильства і тільки 17% знають куди звертатись.

Нагадаємо, що у листопаді 2019 року в Києві вперше засуджено чоловіка, який систематично знущався над дружиною, – до 3 місяців арешту.