США відключать Росію від SWIFT - Волкер

Новости 6.12.2018

Російську Федерацію можуть відключити від міжнародної системи передачі фінансової інформації SWIFT через напади на українські кораблі в Керченській протоці.

Про це повідомляє спецпредставник США по Україні Курта Волкера.

"Люди називають це "ядерною" опцією. Це призведе до витрат для всіх учасників. Великих витрат для Росії, але і великих витрат для союзників", – заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер.

Він зазначив, що SWIFT регулюється законами Бельгії і прискорює міжнародні транзакції, відправляючи платіжні доручення фінансових інститутів в різних країнах.

"Зрештою, ми повинні зберігати можливість такого варіанту, тому що ми не можемо і далі дивитися, як Росія робить нові агресивні кроки щодо сусідів, такі як цей", – підкреслив Волкер.

Крім того, європейські союзники США можуть заборонити російським судам, що прибувають з Криму або Азовського моря, заходити до європейських портів. За словами Волкера, з такою пропозицією нещодавно виступила Аннегрет Крамп-Карренбауер – генеральний секретар правлячого Християнсько-демократичного союзу Німеччини, яка може стати наступником канцлера Німеччини Ангели Меркель.

"США хочуть вжити таких заходів, щоб чинити тиск на Росію і прийти до такого моменту, коли Росія забажає провести переговори для вироблення рішення", – резюмував спецпредставник США.