Смерть 5-річного Кирила: коли на його маленьку білу труну впаде остання жменя землі, на тому й все

Новости 15.06.2019

В Києві 3 червня 2019 року у лікарні помер 5-річний Кирило. Йому в голову вистрілили п’яні поліцейські Переяслав-Хмельницього. Лікарі боролися за життя хлопчика три дні. Він пережив складну операцію на мозку. Але травма була несумісна з життям.

Журналістка Анастасія Магазова розповіла про деталі трагедії та як зараз проходить слідство.

"Знаєте, сьогодні 9й день як помер 5-річний Кирило Тлявов від кулі, випущеної руками п'яних правоохоронців на відпочинку.

І коли я була на його похороні, одна старша жіночка мені сказала: «Боюсь, коли на його маленьку білу труну впаде остання жменя землі, на тому й все. Не можна дати ані забути, ані зам'яти цю справу». Власне, тому й пишу цей допис, бо лише минув тиждень, а вже все стихло. Наприклад, так і не знаю, чи знайшли таки зброю, яка зникла? І коли процесуально мають відбутися слідчі дії?

Я побувала на місці події та зробила кілька фото, які додаю.

Вбивство Кирила

По-перше, треба спростувати інформацію, що це був дитячий майданчик. Нема там ніякого майданчика – це просто металевий паркан вздовж асфальтної дороги (див. фото). А також додаю скрін мапи: велика червона пляма - місце, де був хлопчик; маленька точка - де були чоловіки.

По-друге, відстань між будинком, де «відпочивали» чоловіки, та «майданчиком» десь 100-150 м. Її розділяють непроглядні хащі (див. фото). Важко сказати, що вони умисно цілилися у живі мішені. Але й не знати, що там можуть бути люди теж не можна було. Під тим парканом на асфальті завжди грали діти, а не тільки у той день.

На подвір'ї будинку багато різних пластикових та скляних пляшок. У деякі з них були встромлені палки, на які, вочевидь, і вішали «мішені». У смітнику багато розбитих керамічних чашок зі свіжими краями, а також садова прикраса аля «гномик», які теж могли бути розбиті унаслідок пострілів.

Особливо мою увагу на себе звернула шина, що вкопана у землю, саме на діагоналі від очевидного місця пострілів до «дитячого майданчика». На ній я помітила два свіжих місця від влучання по дотичній траєкторії (див. фото).

Що вразило: місце взагалі не огороджено, а мало б бути чи ні?

Я ані експерт з фізики, ані зі зброї, і на експертизу не претендую. Просто вважаю за потрібне розказати, що побачила. Особисто вважаю, що це жахливий збіг подій і обставин, але їхні причини мають під собою насправді ширші і глибші проблеми – це провальність усієї системи загалом.

За деякими даними, чоловіки мали незареєстровану зброю. Враховуючи факт, що сусіди раніше не чули таких «розваг», цілком імовірно, що з'явилися вона у них нещодавно. А де у нас зараз найбільше зброї, яку спокійно можна вивезти? Правильно. Навіть, якщо саме ця зброя приїхала не зі сходу, то по всій країні і далі гуляють тисячі незаконних одиниць. Хто б мав цим питанням опікуватися? Правильно.

Вбивство Кирила

Уточнюю: під збігом обставин я мала на увазі - пряме влучання дитині у голову. З'ясувалося, що шини більше нема на місці! Її викопали, і тепер невідомо, хто це зробив і де вона", - написала Магазова.