Синод Вселенського патріархату схвалив історичне рішення

Новости 11.10.2018
Синод Вселенського патріархату схвалив історичне рішення

У четвер 11 жовтня синод Вселенського патріархату схвалив історичне рішення, котре відкриває шлях українським православним до об’єднання та отримання автокефалії. Ієрархам, священству та вірним УПЦ-КП і УАПЦ оголошено про їхню канонічність і повернуто до спілкування з православним світом.

Свій коментар уже надав предстоятель УПЦ-КП Філарет, якого синод визнав вільним від оголошеної Москвою анафеми.

Вселенський патріархат сьогодні ухвалив кілька історичних рішень, які наближають Україну до єдиної церкви. Рішення оголосив Еммануїл Гальський. Подальші дії з отримання автокефалії має здійснити саме Україна.

Отже, канонічний статус ієрархів усіх трьох православних церков України вирівнявся. Синод Константинопольського патріархату 9-11 вересня зняв усі обмеження, що були накладені Російською церквою на українських "розкольників", і тепер митрополит УАПЦ Макарій та патріарх УПЦ-КП Філарет офіційно визнані повноправними благодатними архієреями світового православ’я.

Що далі?

Вселенський патріархат підтвердив намір надати автокефалію православній спільноті України. Для цього не лише подовжується місія екзархів, які були призначені ще на початку вересня, але й відкривається постійне представництво Константинопольського патріархату в Києві – церковною мовою воно називатиметься "ставропігією".

Поки що офіційно не оголошено, де територіально може розташовуватися ця місія, однак за власними неофіційними даними, статус ставропігійної може отримати Андріївська церква в центрі Києва, котра перебуває у власності держави та від 2000 року використовувалася, як головний храм УАПЦ.