Шведська сім'я: помічниця президента Марія Левченко, її чоловік з міністерства внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі та керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов разом мешкають у маєтку королів обналу Стрілковських - громадян Росії. Відео

Новини 28.12.2021

Помічниця президента Марія Левченко та її чоловік, ексзаступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі мешкають в приватному будинку під Києвом, який належить родині бізнесменів, компанії з орбіти яких фігурують у десятках проваджень щодо схем ухилення від сплати податків. Такий звʼязок може містити потенційний конфлікт інтересів.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо» «Дружочки». Журналісти виявили, що родина Гогілашвілі-Левченко орендує будинок в селі Хотів під Києвом на понад 350 квадратних метрів. Він оточений високим парканом. На території є ще одна будівля, пост охорони, басейн, альтанка та, схоже, навіть власний курник. За оцінкою експерта з нерухомості Юрія Піти, довгострокова оренда такого будинку може коштувати від 40 до 54 тисяч гривень, тобто близько 1500-2000 доларів на місяць.

За підрахунками журналістів, торік заступник міністра разом з дружиною заробляли близько 64 тисяч гривень на місяць. Це з урахуванням, що вони сплатили усі податки. У 2020 році Левченко та Гогілашвілі придбали дві автівки. Також Олександр Гогілашвілі зазначив у декларації, що йому вдалося накопичити додатково ще 200 тисяч гривень готівки.

Ці витрати суттєво скорочували задекларований щомісячний бюджет родини. Тож якщо припустити, що місяць оренди будинку обходився їм щонайменше у 40 тисяч гривень, то Левченко та Гогілашвілі навряд чи могли дозволити собі оренду такого маєтку за ринковими цінами.

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», цей будинок належить Діані Стрелковській. Це колишня дружина бізнесмена Вʼячеслава Стрелковського. Журналісти виявили, що низка компаній, де власниками в різні періоди часу були Діана чи В’ячеслав Стрелковські, фігурують у десятках кримінальних проваджень, починаючи з 2010 року.

Ці справи переважно стосуються податкових схем і ухилення від сплати податків, або ж так званих «скруток» податку на додану вартість (схем із формування штучного податкового кредиту на ПДВ — ред.). Журналісти також зʼясували, що разом із фірмами з орбіти Стрелковських в цих провадженнях фігурували представники великого бізнесу — компанії із групи ДТЕК олігарха Ріната Ахметова, мережі супермаркетів «Сільпо» (Fozzy Group), АЗС WOG, оператора мобільного звʼязку «Київстар».

Попри численні кримінальні провадження, Стрелковські не є підозрюваними у жодній з цих справ. Стрелковський мешкає в маєтку в Козині, який офіційно належить фірмі його колишньої дружини.

Колишній керівник податкової Євген Олейніков незадовго до своєї відставки розповідав про «дивні ситуації», які виникали при спробі перевірити бізнес, повʼязаний зі Стрелковськими. «Кілька разів ДПС намагалася перевірити його компанії. Щодо низки компаній виникає дивна ситуація: тільки ми виходимо на перевірку, з’ясовується, що документи буквально вчора вилучили правоохоронні органи.

Документи чомусь ніколи туди не повертаються, але і справа нікуди не рухається. А перевіряти нам нема чого, бо якщо ми відкриємо Податковий кодекс, то з’ясуємо, що податкова служба проводить тільки документальні перевірки», — розповідав він в інтерв’ю виданню «Економічна правда».

«Слідство.Інфо» намагалося отримати коментар В’ячеслава Стрелковського під маєтком в Козині. Втім, бізнесмен проігнорував запитання журналістів. Також без відповіді запитання редакції залишили Олександр Гогілашвілі та Марія Левченко.

Раніше «Слідство.Інфо» повідомили, що керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов може проживати у приватному будинку під Києвом разом із помічницею президента Марією Левченко та її чоловіком, ексзаступником міністра внутрішніх справ Олександром Гогілашвілі, який ймовірно є громадянином Росії. Такі зв’язки можуть становити загрозу для національної безпеки України.

Вячеслав Стрелковський, якого у медіа називають «королем обналу», а також його ексдружина Діана, починаючи з 2014 року, неодноразово перетинали адмінкордон між Херсонською областю та нині анексованим Кримом. Також з півострова колишнє подружжя неодноразово літало до Росії.

За інформацією «Слідства.Інфо», будинок у селі Хотів, де проживали помічниця президента Зеленського Марія Левченко, її чоловік — донедавна заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі та очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов, належить Діані Стрелковській. Вона — колишня дружина Вячеслава Стрелковського, якого медіа називають бенефіціаром податкових «скруток» у Києві та «королем обналу».

Діана Стрелковська володіє двома автівками, які мають російські номери — Skoda Octavia, та мінівеном Mercedes V250 2016 року випуску. Як вдалося зʼясувати, у квітні 2021 року вона продовжила страховку на мінівен, що може свідчити про регулярне користування автівкою. На цих же авто Стрелковська отримала кілька штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Журналісти отримали інформацію про перетин адмінкордону між Херсонською областю і Кримом Діаною Стрелковською щонайменше 8 разів, починаючи з 2014 року. Також, відовідно до документів, які є у розпорядженні редакції, Стрелковська у 2019 році літала з напряму Сімферополя до Санкт-Петербурга та у зворотньому напрямку.

Окрім цього, неодноразово відвідував анексований півострів і сам Вячеслав Стрелковський. За інформацією від джерел «Слідства.Інфо», чоловік вже після анексії перетинав адмінкордон між Херсонською областю та анексованим півостровом щонайменше 12 разів. Також Стрелковський у 2019 році літав з Сімферополя до Санкт-Петербурга і Москви, та повертався за цим же маршрутом. Такі дії експодружжя можуть містити ознаки адміністративного правопорушення щодо ймовірного порушення процедури перетину українського кордону.

Цікаво, що під час одного з перетинів адмінкордону між Херсонською областю та Кримом, Стрелковські використовували автівку, що, за українськими документами, зареєстрована на одну із фірм Діани Стрелковської. Вячеслав Стрелковський, за даними джерел журналістів, користувався цією автівкою під час перетину кордону ще щонайменше двічі.

Зазначимо, за інформацією джерел журналістів «Слідства.Інфо», у липні 2015 року Діана Стрелковська отримала російський паспорт в так званих російських органах Кримського півострова. У той же день російський паспорт там само отримав і Вячеслав Стрелковський, її колишній чоловік та бізнес-партнер. Журналісти також виявили, що через майже три роки, у березні 2018-го, Стрелковські в один день отримали також російські закордонні паспорти.

Примітно, що відповідно до українського реєстру судових рішень, у 2014-му Діана та Вячеслав Стрелковські розірвали шлюб. Однак у своїх заявах на отримання російського паспорта обоє вказують інформацію про наявність шлюбу між ними. Тож, ймовірно, за російським законодавством вони досі можуть бути одружені.