Шевченківський районний суд Києва засудив до двох років комбата ОУН Коханівського

Новости 22.06.2020

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок у справі лідера Добровольчого руху ОУН Миколи Коханівського.

Обвинуваченому призначили два роки ув’язнення, з відстрочкою виконання на рік як "умовний строк". Цивільний позов про компенсацію збитків залишили без розгляду, оскільки представники позивача не з'явилися на засідання.

Нагадаємо, що правоохоронці затримали Коханівського 21 жовтня 2017 року в Києві біля станції метро "Академмістечко". Його дружина заявила, що це сталося після бійки Коханівського з Русланом Качмалою (позивний "Рем").

Качмала почав тікати, а Коханівський наздогнав його, дістав травматичний пістолет і вистрелив. В результаті обох було доставлено до лікарні.

Хто такий Микола Коханівський

Микола Коханівський – 49-річний український націоналістичний громадсько-політичний діяч, військовик. До 32 років розмовляв російською мовою. Брав участь у Помаранчевій революції, у 2008 році вступив до Конгресу українських націоналістів, у 2011 році ініціював громадську ініціативу Комітет визволення політв’язнів та вступив до лав ОУН.

Учасник Революції гідності, у січні 2014 на Хрещатику створив Першу Київську сотню ОУН ім. Євгена Коновальця. У травні 2014 року ця сотня увійшла до складу батальйону «Азов», а пізніше у липні утворила власний добровольчий батальйон ОУН, що брав участь, зокрема, у боях за Донецький аеропорт. Коханівський очолював батальйон до серпня 2016 року.

Планував балотуватися на пост президента України, проте ні він, ні Добровольчий рух ОУН не зібрали 2,5 млн грн на заставу.