Схеми на митниці: СБУ схопила митника з Одеси, який торгував секретними базами даних

Новости 18.05.2019

Співробітники СБУ викрили схему протиправного отримання та збуту інформації з обмеженим доступом з автоматизованих систем митниці Держаної фіскальної служби.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Оперативники спецслужби встановили, що державний інспектор Одеської митниці за посередництва двох мешканців Вінниці налагодив механізм отримання неправомірної вигоди за продаж інформації з обмеженим доступом, що зберігається та обробляється в автоматизованій системі митного оформлення ДФСУ “Інспектор-2006”. За грошову винагороду зловмисники передавали зацікавленим особам відомості про перетин державного кордону транспортними засобами на іноземній реєстрації та персональні дані водіїв”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що співробітники СБУ задокументували кілька фактів збуту зловмисниками службової інформації на загальну суму 30 тис. грн.

Обох посередників правоохоронці затримали у Вінниці відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу під час чергової спроби продажу даних. Одночасно на робочому місці затримано державного інспектора.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в скоєнні злочинів та обрання запобіжних заходів. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності посадовців ДФС, які можуть бути до цього причетні.