Рада у першому читанні дала добро на продаж землі

Новости 13.11.2019

Верховна Рада сьогодні, 13 листопада, ухвалила в першому читанні законопроєкт, присвячений впровадженню ринку землі.

«За» проєкт закону «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» №2178 проголосувало 240 нардепів.

Зазначимо, що з ранку в залі була напружена атмосфера, оскільки фракції ОПЗЖ і «Батьківщина» виступили проти розгляду законопроєктів про ринок землі й навіть спробували заблокувати трибуну.

Між тим представник Кабміну в парламенті, народний депутат від «Слуги народу» Ірина Верещук повідомила, що вранці відбулося засідання «слуг народу», на якому президент України Володимир Зеленський закликав нардепів підтримати проєкт закону №2178-10.

«Він (президент – ред.) переконував, що потрібно проголосувати за закон, який власне запропонував депутат Сольський (законопроєкт №2178-10 – ред.)», – розповіла Верещук у кулуарах Верховної Ради.

Разом з тим, вона зізналася, що вважає всі внесені в Раду законопроєкти щодо земельної реформи недопрацьованими і такими, які “не можна ухвалювати навіть у першому читанні”.

Ініціатором законопроєкту № 2178-10 були нардепи "Слуги народу". Законопроєкт № 2178 подав Кабінет міністрів, проте нардепи зареєстрували 10 альтернативних проєктів закону. Комітет Ради рекомендував голосувати за законопроєкт "слуг народу".

Законопроєкт підтримали лише нардепи від "Слуги народу" - 227 нардепів і 13 позафракційних парламентарів.

продаж землі

Пропонованим до першого читання документом:

з 01.10.2020 скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності,

визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року;

встановлюється правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Вказані вимоги не розповсюджуються на випадки набуття у власність земельних ділянок їх орендарями, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, якщо з часу державної реєстрації юридичної особи - набувача права власності пройшло не менше 3 років, а також на випадки набуття у власність зазначеними особами земельних ділянок.

встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки.

На сьогоднішньому засіданні парламенту планується розглянути ще два законопроєкти, які стосуються земельних відносин – №2194 і №2195.

Додамо, що поки нардепи розглядали проєкт закону про скасування мораторію, під Раду принесли на знак протесту труп свині в труні й похоронні вінки. Учасники мітингу з прапорами “ВАС” і “Свободи” пояснили, що свиня в труні є символом занепаду українського фермерства, який, на їхню думку, настане після запуску ринку землі.