Проросійський нардеп Дмитро Ісаєнко таємно контролює Perfect Group та хабарі віджав землі у Держбудкомбінату Верховної Ради. Відео

Новини 5.04.2023

Народний депутат від вже забороненої партії “Опозиційна платформа за життя” Дмитро Ісаєнко з’явився на засіданні парламентського комітету у кофті з мерчем будівельної групи Perfect Group, причетність до якої нардеп офіційно не визнає. Це виявила журналістка Марія Землянська під час дослідження зв’язків Ісаєнка з будівельним бізнесом.

На питання журналістів, який стосунок нардеп має до Perfect Group і компаній, які туди входять, він заявив: “Не маю жодного відношення”.

10 березня НАБУ та САП повідомили про підозру Ісаєнку, за те що він, за даними слідства, домовлявся з керівництвом «Держбудкомбінат» Управління справами Апарату Верховної ради про ділянку на 8 гектарів на Лівому березі Києва.

“Ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія”, – йдеться у повідомленні НАБУ.

Фірма, яка виграла цей інвестиційний конкурс – компанія “Ніка”ЛТД. Вона була створена більше 30-ти років тому і там серед співвласників кілька років офіційно світилася дружина Ісаєнка – Наталя.

“Ніка”ЛТД прописана на околиці Києва, де разом із нею записано ще кілька близьких до Ісаєнка компаній. Частина фірм з цієї групи вже фігурували у розслідуваннях Bihus Info. Тоді ми встановили, що записані на підлеглих Ісаєнка компанії отримали мільйонні державні підряди на будівництво, у той час коли Ісаєнко очолював будівельний департамент Міноборони чи був замміністра в Мінрегіоні.

Крім того у 2019-му році ці фірми, і “Ніка”ЛТД зокрема, фігурували у кримінальному провадженні за підозрою у несплаті податків. У судовій ухвалі ці фірми називають частиною Perfect Group. Більше того у цьому ж судовому документі засвітився венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Княгиня Ярославна».

Нардеп Ісаєнко з’явився на засіданні парламентського комітету у мерчі будівельної групи, зв’язок із якою спростовує

Фонд “Княгиня Ярославна” зазначений в усіх доступних електронних майнових деклараціях, поданих нардепом Дмитром Ісаєнком (2019-2020 рр.).

У деклараціях Ісаєнко зазначає себе кінцевим бенефіціаром фонду “Княгиня Ярославна”. Більше того, щороку нардеп декларував мільйонні дивіденди від “Княгині Ярославни”: у 2019-му цей фонд приніс йому 31,5 млн грн дивідендів, у 2020-му 67 млн, у 2021-му майже 114,5 млн.

Загалом, за минулий рік з держбюджету на фонд Ісаєнка перерахувати майже 78 млн грн.

Нагадаємо, до того як стати у 2019-му році депутатом, Ісаєнко у 2000-их працював у Департаменті будівництва Міністерства оборони України, а з 2006-го навіть очолив його.

З 2007-го по 2015-ий був заступником міністра житлово-комунального господарства. Цю посаду обіймав переважно за часів Януковича. Тож за законом про люстрацію мав піти з посади. Але аби уникнути люстрації, Дмитро Ісаєнко зробив собі фейковий статус учасника бойових дій. Коли ж це стало відомо, чиновник розповів про героїчне будування фортифікаційних споруд в зоні АТО.

Щоправда, пізніше журналісти виявили: забув видалити із соцмереж фото відпочинку в серпні, коли мав курувати будівництво в зоні АТО. Тож депутати дотисли, він написав заяву про відмову від статусу, а потім його звільнили з Кабміну.