Південмаш підписав контракт на виробництво 5 тисяч електробусів спільно із південнокорейською компанією

Новости 10.07.2020

Державне космічне агентство України, Південний машинобудівний завод і південнокорейська компанія Caris підписали меморандум щодо виробництва 5000 електробусів і 7800 зарядних станцій на суму 23 млрд гривень.

Про це повідомила пресслужба Південмашу.

Угоду уклали до 2023 року. Сторони ухвалили програму спільних дій щодо локалізації виробництва електробусів і зарядних станцій, обміну ліцензійними угодами і технологіями, запланували спільну участь у виставках, обговорили можливості і потенціал експорту електробусів у Європу.

«Південмаш довгий час був недостатньо завантажений і знаходився у тяжкому економічному стані, але зміг повністю зберегти працездатність і ефективність машинобудівного підприємства. Співпраця c Caris дозволить не тільки фінансово оздоровити підприємство, а й зберегти науково-технічний потенціал, відродити громадянське велике машинобудування, яке багато років залишалося одним з ключових напрямків діяльності заводу», — цитує пресслужба генерального директора Південмашу Сергія Войта.

Зазначається, що південнокорейська корпорація Caris має підприємства у багатьох країнах світу, будівельні, логістичні компанії, виробництво інноваційних матеріалів і компонентів для дорожнього будівництва і безпеки руху, а також R&D центр, який володіє запатентованими інноваційними технологіями виробництва полімерних і надтвердих матеріалів, що застосовуються в теплоенергетиці, промисловій електроніці і машинобудуванні.

Нині Caris вже веде проєкти з розвитку дорожньої інфраструктури в Україні. Угоду уклали до 2023 року.

ДП "ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова" входить до сфери управління Державного космічного агентства України. За час існування на підприємстві було створено чотири генерації ракетних комплексів стратегічного призначення, близько 400 космічних апаратів 70 різних модифікацій, космічні ракети-носії сімейств "Циклон", "Космос", "Зеніт".