Підлеглі прикордонники Сергія Дейнеко дали змогу втікти з України корегувальниці російської артилерії

Новини 9.09.2022

Колишня директорка київського Печерського ліцею № 75 Алла Душкіна, яку звинувачують у тому, що вона корегувала вогонь російських окупантів і яку випустили під заставу у 500 тис. грн, втекла з України, підтвердили джерела АП у правоохоронних органах. В Київській облпрокуратурі повідомили, що перевіряють інформацію щодо перетину кордону обвинуваченою..

Водночас там пояснили, що раніше "прокуратура у суді клопотала про застосування до обвинуваченої запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави".

Зараз прокурорами отримано ухвалу суду щодо примусового приводу Душкіної у зв’язку з її неявкою на судові засідання. "Обвинувачену буде оголошено у розшук та повернуто заставу в дохід держави", - додали у прокуратурі.

У прокуратурі зазначили, що надсилали відповідні документи щодо обвинуваченої до Держприкордонслужби.

Прикордонник переконують, що якщо стосовно якоїсь людини виноситься рішення про заборону виїзду із країни – воно виконується при спробі перетнути кордон. "В інших випадках прикордонники не мають право завертати людину, зокрема, якщо вона має всі необхідні документи для перетину і стосовно якої наразі немає обмежень на виїзд із країни", - додали у відомстві.

Що було раніше: У серпні Верховна Рада змінила процедуру щодо запобіжного заходу для корегувальників ворожого вогню, тепер їх не випускатимуть під заставу.

Нагадаємо, керує Державною прикордонною службою України Сергій Дейнеко, який у 2014 році здав у Луганську військову частину проросійським терористам.