Павло Жебрівський і Сергій Тарута вкрали 54 гектари лісу в Донецькій області щоб полювати на кабанів

Новости 3.06.2019

Суд визнав незаконним та скасував пункт розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації Донецької обласної військово-цивільної адміністрації 2016 року про передачу Громадській організації «Мисливсько-рибальське господарство «Приазов’є» у користування мисливських угідь площею 54 178 га. Про це свідчить постанова Північного апеляційного госпсуду від 16 квітня.

Угіддя були передані громадській організації у користування на 15 років.

Як встановив суд, на момент прийняття тодішнім главою адміністрації Павлом Жебрівським розпорядження, не всі власники та користувачі земельних ділянок надали погодження на ведення мисливського господарства в їх межах.

Зокрема, відповідне погодження не надала Чермалицька сільрада, Лебединська сільрада, а також Маріупольський професійний аграрний ліцей. Виявилося, що ліцей спочатку надав погодження, однак у жовтні 2015 року розірвав відповідну угоду з МРГ «Приазов’є», оскільки «договір був підписаний помилково, у зв’язку з введенням керівництва (ліцею – ред.) в оману».

У квітні керівник Волноваської місцевої прокуратури Донецької області звернувся до госпсуду міста Києва в інтересах держави з позовом до МРГ «Приазов’є» та Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Прокурор вимагає, зокрема, визнати недійсним укладений ними у червні 2016 року договір про умови ведення мисливського господарства на 54178 га. Розгляд справи по суті призначено на 8 липня.

Відзначимо, що вказаним розпорядженням Голови Донецької ОВЦА Жебрівського на підставі, зокрема, подання Держлісагентства України, у користування на 15 років було передано загалом 648 тис га мисливських угідь 11 організаціям, у т.ч. 54178 га – МРГ «Приазов’є».

Громадська організація «Мисливсько-рибальське господарство «Приазов’є» була створена у 2015 році. Її засновниками є Микола Грек і Валерій Кривоносов з Маріуполя. Грек у 2010-2018 рр очолював Мисливсько-рибальське господарство Українського товариства мисливців і рибалок.

Валерій Кривоносов є також співзасновником ТОВ «БНВЦ «Приазов’є» разом з Олександром Азарховим. Останній, у свою чергу, є директором і головним лікарем приватної установи «Санаторій «Металург», кінцевими власниками якої є Сергій Тарута і його брат Олександр Тарута.

Позов про скасування пункту розпорядження про передачу угідь у користування вказаної громадської організації подала Донецька обласна організація Українського товариства мисливців і рибалок, яку очолює Вікторія Севрюкова.