Паркомафія: Київрада нарешті проголосувала за продаж парковок через ProZorro

Новости 12.03.2019

На засіданні Київрада п’ятого березня з третьої спроби проголосувала у другому читанні за проект рішення, який передбачає продаж права на оренду всіх паркувальних майданчиків міста виключно через систему ProZorro.

Перед голосуванням з трибуни Київради виступили троє членів ініціативної групи, яка представляє інтереси паркувального бізнесу. Вони закликали депутатів не голосувати за «злочинний проект».

Вони заявили, що займаються цим як пенсіонери, отримують з парковки на 30-45 місць по 3-4 тисячі гривень і вклали в бізнес всю свою душу і накопичення.

Одна з представниць паркувального бізнесу заявила, що онкохвора і в якості доказу зняла в’язану шапочку.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов виступив із промовою на підтримку рішення. Він заявив, що зараз парковки в місті облаштовуються фактично нелегально, «через попередні договори, які є нікчемними з юридичної точки зору».

Він наголосив, що після прийняття рішення КП «Київпарктранссервісу» надається три місяці для розробки правил з організації паркомісць. Він також запропонував надавати першочергове право на оренду попередньому власнику паркомайданчика.

Зрештою проект рішення було прийнято. За нього проголосували 64 депутати Київради.

28 лютого депутати не змогли ухвалити проект, розроблений Ольгою Балицькою від фракції «Київська команда» у співавторстві з мером Віталієм Кличком.

Балицька повідомляла, що отримала листи від операторів паркувальних майданчиків Києва, – компаній «Київські соціально-інвестиційні технології» та «Трансшлях Сервіс», – в яких ті просили змінити законопроект.

Депутатка зазначила, що обидві компанії пов’язані одна з одною та є фігурантами кримінальної справи, яку восени відкрила Генпрокуратура за фактами можливих зловживань службовими особами КП «Київтранспарксервіс».

Проект рішення про продаж паркувальних майданчиків через ProZorro було ухвалено у першому читанні сьомого лютого.

Документ передбачає розірвання усіх попередніх договорів із ФОПами на продаж паркувальних майданчиків. Таких зараз налічується близько 600.

Балицька заявляла, що зараз парковки ділять між загадковими ФОПами за вартістю, заниженою у три-чотири рази.

Наразі процес передачі прав на парковки відбувається так. «Київтранспарксервіс» передає на розгляд транспортної комісії Київради список потенційних місць для паркування. Депутати голосують лише за адреси. Після цього «Київтранспарксервіс» таємно і на свій розсуд вибирає, кому і за які гроші віддавати місця, пояснює Балицька.