Олександр Яцина – лікар і благодійник, що рятує життя в операційній та на передовій

Новини 6.02.2023

З початком війни з Росією заступник директора Національного інституту раку Олександр Яцина активно почав займатися волонтерством та благодійною діяльністю. Разом з  БФ  «Милосердя та Здоров'я», що був ним заснований, ще в 2016 році стали допомагати лікарням на сході України.  

Забезпечувати тактичною медициною і ліками — антибіотиками, бинтами, шовними матеріалами, жгутами , носилками, турнікетами, їжею, водою та всім іншим таким необхідним для порятунку життя і здоров’я людей.  

Для Олександра Івановича фонд це не просто інструмент допомоги ЗСУ , а  дружна сім’я, що складається з ентузіастів, які люблять свою роботу та прагнуть робити добро за покликом серця. Це прості дівчата і хлопці, що об’єднались задля благої цілі. Робота та мета кожного – це, в першу чергу, милосердя, турбота і спасіння людей.

«Згодом, команда БФ побільшала, а тому збільшились і можливості.  З’явилась змога допомагати  центру та заходу. Адже запитів на допомогу почало надходити все більше і більше, а залишити людей без уваги було неможливим» - розповідає благодійник. 

Під егідою Олександра було передано понад 55 автівок на фронт, з них 35 — для медичних цілей.  Автомобілі повністю укомплектовані медико-реанімаційним обладнанням та лікувальними препаратами першої необхідності. Це — допомога від голландської неурядової організації “BеforUkraine”, за підтримки київського БФ “Милосердя та здоров’я”.
 
Зокрема допомогу вже отримали – Донецька область, Луганська, Дніпропетровська, Харківська  , Миколаївська, Запорізька, Київська, Вінницька, Житомирська, Одеська та  Черкаська.
 
На цьому лікар не збирається зупинятися. Адже, вважає, що у кожної свідомої людини є душевна потреба допомагати нужденним. Бо на його думку саме небайдужість і милосердя зможуть пришвидшити нашу з Вами перемогу і здолати ворога.  
 
«Бути людяним – це дар Божий! Всі відповідальні люди — вони хочуть бути ще більше корисними у тяжкі часи своєї держави. Тому ми активно займаємося благодійною діяльністю, у нас є великий проєкт, який спрямовано на первинну стабілізацію військових після "нуля".

І ми закликаємо всіх небайдужих приєднуватися до наших лав та не залишатись осторонь цієї болючої війни»- закликає Яцина.