Обвал на шахті Лісова дивним чином збігається зі сценарієм серіалу Слуга народу

Новости 30.05.2019

У ніч на 29 травня на шахті “Лісова” у селі Сілець Львівської області стався обвал породи, в результаті чого загинули два гірники. В середу вдень стало відомо, що президент Володимир Зеленський вилетів на Львівщину, щоб відвідати шахту, де сталася аварія.

Випадковим чином ці події співпали з одним з епізодів серіалу «Слуга народу». В сюжеті йдеться про вибух метану саме на шахті «Лісова».

На першій фотці серіальний Президент Голобородько дивиться сюжет про аварію на шахті "Лісова".

Зеленський

На другій - реальний Президент Зеленський на тій самій шахті через трагічну загибель двох шахтарів.

Зеленський

Прес-служба реального Президента розмістила відредаговане звернення шахтарів з "Лісової", але чомусь вирізала фрагмент, в якому шахтарі, точніше директор “Львіввугілля”, називає причини шахтарських проблем:

«Ахметов, тобто його «Західенерго», блокує наше постачання вугілля на ТЕЦ. Не беруть у нас ні на яких договорах вугілля, купують у приватних осіб. Бариги і всі інші там працюють, а державні підприємства не можуть туди зайти, тому що вони встановили меншу ціну. Міністерство енергетики, тобто міністр Насалик, встановило ціну на вугілля державним підприємствам вищу, 2800 гривень за тонну. Ми готові продавати по 2474 гривень, але нам міністр це заборонив. ДТЕК купує вугілля у себе» – директор ДП «Львівугілля» Олег Акімов.

"У серіалі порятунку шахтарів заважали місцеві українські націоналісти і на третьому скріні шахтарі товчуть їм пику, а порятунок прийшов з Донецьку, адже у серіалі не було війни і російської агресії. У реальному житті джерело проблем львівських шахтарів саме через “пацанів із Донецька”. Рінат Ахметов, через своє монопольне становище керує ринком, смотрящий з іншого боку, Кропачев, теж донецький, з Торезу. Міністр енергетики і вугільної промисловості Насалик ніколи не був серед націоналістів,що не заважає йому бути посіпакою обох вугільних баронів.

Поки я почув обіцянку Президента купити квартиру родині загиблого шахтаря. Але навіть якщо до цього долучаться журналисти всіх порошенківсько-медведчуківські телеканали, а саме це пропонував Зеленський звичайній журналістці на місці подій, - це не вирішить проблему. Хоча піар-картинка буде ефектна.

Щоб вирішити проблему треба буде щось робити із впливом Ахметова, із крадіжкою вугільних пластів у державних шахти на Донбасі. Треба буде щось робити із тендерами, які накручують ціну на обладнання для шахт ледь не вдвічі. Треба буде щось робити з Кропачевим. Чи готові до такої війни #узеленського. Адже у комплекті з Президентською булавою Зеленський виграв ще й білет на війну із системними проблемами і тими самими олігархами, які то воювали із Голобородьком в серіалі, то допомогали.

Раніше Актуальна Правда писала, що 29 травня на шахті «Лісова» в селі Сілець Сокальського району Львівської області стався обвал порід покрівлі. Під завалами опинились двоє працівників. Зранку рятувальники дістали тіло одного шахтаря, а потів вдалось дістати тіло другого гірника.