Новий очільник митниці Нефьодов хоче зробити митницю схожою до Макдональдса

Новости 11.07.2019

Новопризначений голова Державної митної служби Максим Нефьодов заявив, що бачить митницю подібною до "Макдональдса": щоб сервіс був швидким і якісним.

"Зараз на митниці перевіряють близько 8% вантажів. І це, насправді, добре. Але перевіряють не те, що треба. Перевіряють зерно, наприклад, шукають мурах там. І це велика некомпетентність", – наголосив Нефьодов, розповідаючи про свої плани на посаді.

Він додав, що приступає до своєї роботи 15 липня і після цього планує зареєструвати нову юридичну особу – Державну митну службу.

Нефьодов також сказав, що підтримує створення Служби фінансових розслідувань. На його думку, внутрішні розслідування на митниці має проводити Держбюро розслідувань.

Кабмін призначив Нефьодова головою Державної митної служби 5 липня, після перемоги у фінальному етапі конкурсу на посаду керівника служби. До цього Нефьодов був першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі.

Що відомо про Максима Нефьодова? На посаді заступника міністра економічного розвитку і торгівлі відповідав за реформу публічних закупівель, у тому числі впровадження електронних тендерів у межах проекту ProZorro.

До цього Нефьодов був директором українського офісу фонду прямих інвестицій Icon Private Equity. А ще новоспечений керівник митниці є керівником громадської організації "Центр розвитку цифрової економіки".

Як в Україні знову з’явилася Державна митна служба? У грудні 2018 року уряд вирішив розділити Державну фіскальну службу на 2 окремі структури: Державну митну та Державну податкову служби. У березні 2019 року стартував конкурс на посади голів нових служб. Так, податкову очолив юрист Сергій Верланов, а митну – Максим Нефьодов.

Державна митна та податкові служби існували в Україні до 2012 року. Того року ці служби реорганізували і створили єдиний орган – Міністерство доходів і зборів. Воно проіснувало 2 роки і було реорганізоване у Державну фіскальну службу.