Народний депутат Олександр Трухін, за допомогою підставної особи, уникнув покарання за ДТП, після якого, він пропонував поліцейському хабар

Новини 2.09.2022

Суд призначив 850 гривень штрафу чоловіку, який їхав в авто з нардепом Трухіним і взяв на себе провину за ДТП з потерпілими.Відповідну постанову Дарницький суд Києва виніс відносно Віктора Склеми, який у 2021 році потрапив у ДТП разом з депутатом ВР від "Слуги народу" Олександром Трухіним. Тоді Склема заявив, що за кермом сидів саме він.

9 серпня суддя Олена Лужецька визнала його винним в аварії та призначила 850 грн штрафу у якості адміністративного стягнення.

23 серпня 2021 року народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Трухін потрапив у ДТП. За даними ЗМІ, нардеп був напідпитку і спричинив аварію дорогою з Полтави до Києва. Через тиждень від ДТП нардеп заявив, що не перебував за кермом, і співпрацював з поліцейськими при оформленні протоколів.

1 лютого 2022 року "Українська правда" оприлюднила розслідування з відео щодо ДТП за участі нардепа "Слуги народу" Олександра Трухіна. На відео з нагрудної камери поліцейського, яке опублікувала "Українська правда", зафіксовано, як Трухін хотів залишити місце ДТП і запевняв правоохоронця, що може вирішити питання з очільником МВС Денисом Монастирським.

Згодом він запропонував поліцейському "150 тисяч бонусу", які лежали в автівці, щоби правоохоронці допомогли йому втекти з місця пригоди й оформили як пасажира.

ДБР заявило, що не мало у своєму розпорядженні відео щодо ДТП за участю нардепа Олександра Трухіна з нагрудної камери поліцейського, яке опублікувала "Українська правда". Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова розпочала нове кримінальне провадження після розголосу розслідування "УП".

2 лютого Трухіна виключили з партії "Слуга народу". Трухін заявив журналістам, що готовий скласти свій мандат нардепа, якщо "примусить партія". Крім того, він змінив свої свідчення і визнав, що намагався втекти з місця ДТП.

На четвертий день після публікації розслідування УП, на резонанс через відео поліцейського відреагував міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Він сказав, що після інциденту йому говорили про відсутність камери з натільної камери поліцейського, а також заперечив, що йому будь-хто телефонував щодо Трухіна.

Унаслідок аварії шестеро осіб отримали тілесні ушкодження. Серед них було двоє дітей, Голова Комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі, його помічник Роман Лишень та водій. Травми також отримав Фахраддін Мухтаров — тодішній голова фракції «Слуга народу» у Полтавській облраді, який був у салоні з Трухіним. Потерпілих того дня госпіталізували.

Судячи з відео з боді-камери патрульного, який оформлював ДТП, народний депутат намагався залишити місце аварії та пропонував правоохоронцям неправомірну вигоду — «150 тисяч у спортивній сумці». Завдяки цьому відео за Трухіним закріпилися фрази на кшталт «давай я тихонько в лес уйду — и все», «я с Денисом поговорю», «потом найдемся» тощо.

Склема — помічник Фахраддіна Мухтарова, провину не заперечував, але і не підтверджував. На засідання він не з’явився, натомість подав заяву про розгляд без його участі.

Враховуючи, що у тій ДТП було одразу кілька потерпілих, справа мала розглядатися в рамках кримінального провадження. Принаймні так попередньо фіксувала матеріали поліція — за ч.1 ст. 286 ККУ (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами). Втім, пізніше в МВС заявили, що справою займається ДБР.

Слідчі Держбюро розслідувань не знайшли підтверджень того, що за кермом був Трухін, тож за процедурою мали передати розслідування назад поліції. Враховуючи, що єдиний офіційний винуватець ДТП Віктор Склема не підозрювався у спричиненні аварії з потерпілими, залишається один варіант — усі потерпілі не заявляли до нього жодних претензій, а тому Склему піддали лише адмінстягненню.

Для самого Олександра Трухіна єдиним наслідком поки стала втрата посади голови полтавського обласного осередку партії «Слуга народу», з якої його зняли на вимогу однопартійців після публікацій у ЗМІ та розголосу.

Просимо вас про фінансову допомогу для наших журналістів та інформаційну боротьбу з російськими окупантами: 4441 1144 1008 2620 или PayPal: info@apravda.com

Телефонуйте у нашу редакцію та повідомляйте важливу інформацію: +38 044 362 90 11.