Нацполіція затримала злочинців, підозрюваних у убивстві Аміни Окуєвої

Новости 13.01.2020

У неділю Нацполіція затримала групу людей, підозрюваних зокрема у убивстві 2017 року Аміни Окуєвої, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Сьогодні Нацполіція затримала групу кілерів, обґрунтовано підозрюваних у низці вбивств... І в тому числі - в убивстві Аміни", - повідомив пан Аваков у Facebook.

"ДНК затриманого збіглося із ДНК на кинутій на місці злочину зброї", - додав він.

У жовтні 2017 року машину, в якій їхала Окуєва разом із чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли поблизу Києва.

Адам був поранений, Аміна загинула. Їй було 34 роки.

Окуєва воювала у складі батальйону "Київ-2" на Донбасі, входила до міжнародного батальйону ім. Дудаєва, сповідувала антиросійські погляди і вважала, що Росія є спільним ворогом України та Чечні.

Пан Аваков оприлюднив фото одного із затриманих чоловіків, однак імені його не назвав.

Згодом у Нацполіції заявили, що цей чоловік є організатором злочину.

У прокуратурі Київської області додали, що затримана група людей займалася замовними вбивствами.

"На рахунку злочинців є ще два замовні вбивства, що вчинені у вересні 2016 року та у січні 2019 року, які також розкрито", - розповіли там.

У прокуратурі наголосили, що працюють над втановленням замовника убивства Окуєвої.

"Здійснюються заходи щодо затримання всіх учасників злочинної організації та встановлення замовників", - ідеться у повідомленні.

Хто така Аміна Окуєва?

За походженням Аміна Окуєва - українка, яка народилася у 1983 році в Одесі. У дитинстві та юності її звали Наталією Никифоровою. Вона закінчила Одеський медичний університет, якийсь час працювала у міській лікарні.

Її життя круто змінилося у 2000-му році, коли вона у 17-річному віці прийняла іслам, почала носити хіджаб і змінила ім'я на Анастасія. Згодом вийшла заміж за військового, чеченця Ісу Мустафінова і стала Анастасією Мустафіновою, а потім змінила й ім'я - на Аміна.

Першого чоловіка Аміни вже немає серед живих: ЗМІ писали, що у 2003 році він раптово помер. ФСБ Росії зараховувало його до учасників "бандформування у Чеченській Республіці".