НАБУ оголосило про підозру екснардепу Білоцерковцю через брехню в декларації

Новости 15.10.2019

Національне антикорупційне бюро оголосило про підозру екснардепу і раднику мера Києва Віталія Кличка Дмитру Білоцерковцю в декларуванні недостовірної інформації.

Про це повідомив сам Білоцерковець.

"Мені видали підозру у недостовірній інформації в декларуванні. Найбільше, що можна було б пред'явити мені, навіть з лупою в руках, придумати не змогли. Підозра стосується того, що мій новонароджений син і моя дружина періодично перебували у моєї матері з метою нагляду за дитиною, а я це не вказав в декларації", - написав Білоцерковець.

За словами радника міського голови, як один з елементів доказової бази в підозрі виступають адреси доставки підгузків.

Білоцерківець також додав, що відправляв лист в НАЗК, щоб зрозуміти, чи потрібно декларувати тимчасове проживання у батьків, і запевняє, що пройшов повну перевірку декларації, і НАЗК порушень в ній не виявило.

За словами радника мера, повідомлення про підозру сприймає як елемент політичного тиску на Віталія Кличка.

Білоцерковець уточнив, що мова йде про декларації за 2016 і 2017 роки. За його словами, НАБУ вказало суму порушення у 3,8 мільйона гривень (це вартість квартири матері).

Білоцерковець також додав, що у декларації за 2018 рік, коли він уже був офіційно одружений, він вказав адресу згаданої квартири матері, як місця, де тимчасово мешкали його дружина і дитина.

Пізніше в НАБУ підтвердили цю інформацію. Зазначається, що Білоцерковцю оголосили про підозру за ст. 366-1 Кримінального кодексу України.