Міністр освіти Оксен Лісовий призначив своїм радником посіпаку російських окупантів Петра Чернишова, який керуючи Київстаром зливав дані українців у кабінет Путіна

Сергій Медяник 1.11.2023

Пєтя Чернишов - росіянин. Народився у Свєрдловську, там закінчив школу, потім у Москві університет, працював у Санкт-Петербурзі, а потім якимось чином, у 2006 році опинився в Україні, тобто Путін його відіслав шпигувати за укранцями.

Чернишов закінчив Російську академію народного господарства та державної служби при Президенті РФ де голової опікунської ради є Сергій Наришкін - директор Служби зовнішньої розвідки Росії.

У 2014 році Росія розпочала війну проти України, а Чернишов почав керувати Київстаром, отримавши доступ до телефонних двзвінків українців, включаючи агентів СБУ, зовнішньої розвідки та оточення президента.

Реорганізація НАУ передбачає, що цей вищий навчальний заклад поділять на два інших — Київський авіаційний інститут (КАІ) та Українську державну льотну академію в Кропивницькому.

Це важливе рішення для розвитку defense-tech та нацбезпеки України, вважає Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.

13 жовтня 2023 року Кабінет Міністрів України підтримав рішення, запропоноване Міністерством освіти і науки України, про реорганізацію Національного авіаційного університету.

Разом із розпорядженням про реорганізацію МОН анонсувало, що планує видати накази про призначення нових керівників, а також створити наглядову раду при ДУ «КАІ», яка буде пильнувати і підтримувати управління університету в період його перетворення і подальшого функціонування. У перспективі ця наглядова рада матиме розширені повноваження, які сприятимуть розвитку автономії закладу.