Міністр оборони Олексій Резніков допустив до постачання продуктів у ЗСУ корумповану фірму Ректан, якою володіють Порошенко та Новинський

1 23.02.2023

У 2021 році OECD випустив бюлетень про змови на торгах у державних закупівлях у Східній Європі і Центральній Азії. Державна уповноважена Ольга Нечитайло розписала кейс про змову на закупівлях Міністерства оборони по послугам харчування.

Це була історія велетенської змови на перших харчових торгах Міноборони у «Прозорро» в 2016 році. Чотири угрупування поділили між собою підряди Міноборони на загальну суму 2,20 млрд грн. за географічним принципом.

Розслідування Антимонопольного комітету очолювала держуповноважена Агія Загребельська. Тоді було застосовано інноваційні підходи для доказування змов, аналіз економічної поведінки змовників зайняв 300 томів (подробиці). І на початку 2019 року справа була завершена рекордним штрафом у сумі 869 млн грн.

Однак невдовзі після цього новий президент Володимир Зеленський звільнив Агію Загребельську з АМКУ, та призначив нових держуповановажених.

Серед звинувачених у змові фірм було ТОВ «Ректан», яке оштрафували на 1 млн грн.

Під час вторгнення Росія ця фірма знову стала постачальником харчів для Міноборони. У контракті від 26 вересня 2022 року вказано, що вона постачає картоплю по 14,70 гривень за кілограм, тоді як її ринкова ціна не перевищувала 9 гривень у роздрібних магазинах. І капусту по 26, що було вдвічі дорожче ринку.

Також «Ректан» фігурував у кримінальному провадженні з присвоєння коштів соціальної програми для харчування у 2018-2020 роках дітей Волинської та Рівненської областей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

До 29.09.2022 Ректаном володів, Пашкевич Сергій Леонідович, який у 2015 році він очолив державне підприємство «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження», а 19.10.2020 він змінив юридичну адресу у Ректана на місто Чорнобиль, це було зроблено для того, щоб сховати"кінці у воду".

Після Пашкевича фірму переписали на Драника Леоніда Григоровича, він також раніше був керівником ТОВ "Транс Логістік Центр", якою володіє офшор Balton Corporation, а кінцевим бенефіціаром цієї белізької фірми вказана громадянка Панами – Ріна Ріос Родрігез (Rina Rios Rodriguez).

Ця дама фігурувала у розслідуванні "Радіо Свобода", журналісти цього видання виявили, що Петро Порошенко, перебуваючи на посаді президента, через підставних осіб, оформив у володіння Свистунківське-Червонолуцьке родовище газу на 450 мільйонів доларів у Полтавській області.

18 травня 2017 року спеціальний дозвіл на користування надрами, а саме на розробку з подальшим видобуванням газу та газового конденсату отримала ТОВ «Аркона Газ-Енергія».

5% частки «Аркона Газ-Енергія» тоді належали адвокату Олексію Гребенченку, на початку 2000-х років він працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого Петро Порошенко.

1 червня 2017 року, співвласники «Аркона Газ-Енергія» Мичко та Нещотний відступили ще половину своєї частки у фірмі на користь офшорної компанії Ashburi Universal LTD (Беліз).

У єдиному держаному реєстрі юридичних осіб кінцевим бенефіціаром цієї белізької фірми вказана громадянка Панами – Ріна Ріос Родрігез.

Цікаво, що переписана на «Аркона Газ-Енергія» Іона Елена, Алківіадус Константіна, Лукаїду Афродіте, Софоклеус Андреас, Софоклеус Харула, які також записані власниками Smart Holding, корпорації проросійського нардепа Вадима Новинського.

Усі напевно пам"ятають відео, як Порошенко обізвав Новинського "с..кою православною", але як ми бачимо, це не заважає їм разом розкрадати Україну.