Мешканці села Демидів перекрили дорогу, бо влада украла гроші на усунення наслідків руйнування дамби. Відео

Новини 27.06.2022

Корупція й далі квітне в Україні. Сьогодні мешканці села Демидів, 30 км від Києва, перекривали дорогу, бо влада не усуває наслідки військовиї дій. Щоб зупинити колони російської бронетехники, було зруйновано дамбу Київського водосховища, між Козаровичами та Лютежем. Дотепер це лихо не усунено, хоча селяни неодноразово зверталися до влади, - розповідає журналіст Сергій Медяник.

Увесь цей час мешканці виживали і пристосовувалися до життя поряд із водою як могли. Встановлювали, навіть, тимчасові доріжки із піддонів. Нині вода зійшла вже з усіх постраждалих будинків, які тепер потребують капітального ремонту, адже у приміщеннях вже всюди почала господарювати пліснява.

“Ми розуміємо, що зараз військовий стан, і не дуже правильно мітингувати, але нас ніхто не чує. Ми зверталися до місцевої влади. До нас приїжджав ще Кулеба, голова Київської облдержадміністрації. Усі багато обіцяють, але на цьому все закінчується. Можливо, вони і не можуть вирішити проблему самотужки, тому ми вирішили звернути на себе увагу”, – розповіла місцева мешканка Наталія Биховченко.

Єдине, де ще лишається вода – це затоплені городи селян. За словами мешканців, подекуди вода сягає на земельних ділянках до трьох метрів. Тож вони висловлюють занепокоєння, що і наступного року земля буде непридатною для городництва.

“ДСНС дає на добу 40 літрів, і коли-не-коли ще 20-30 літрів купить сільська громада. Щоб ми цю воду перекачували і викачали із села, необхідно не менше 100 літрів на добу“, – зауважив житель Демидова Володимир Артемчук.

Подекуди ж земля ще настільки волога, що вони бояться пересуватися навіть територією свого подвір’я, тож що вже говорити про відкриті ділянки – затоплені і пасовища для випасу худоби довкола села. Крім того, під водою опинилися погреби, місцеві криниці та скважини, як результат – у селян відсутня питна вода.

Та і це не основна проблема. Адже воду після руйнування основної греблі наразі біля села стримує лише тимчасова піщана дамба, яке майже не стримує сильні потоки води, тож вода раз за разом повертається до садиб.

Мешканці запевняють, якщо не знизити рівень води та не перекрити відповідні шлюзи на Київському водосховищі, то дамба попросту рухне. За підрахунками місцевих жителів, від води вже постраждало понад 100 господарств. Побоюються демидівці і того, що якщо до осені з підвалів помешкань не викачати воду, а території не осошути, то ще більших руйнувань не уникнути.

2 квітня 2022 року, російські війська вийшли з Київської області. За цей час, голова Кабміну Шмигаль, встиг у Вашингтоні розповісти, що на відновлення України потрібно $600 мільярдів, тобто вимагав гроші для грабунку олігархами. Київською областю керує Кулеба, протеже голови Офісу президента Єрмака.

Усі іноземні делегації тягають у розбомблені міста, щоб теж собі грошенят наколядувати. А в цей час людей покинули один на один з їх бідою. І не кажіть, що нема грошей у бюджеті. Он тільки рядовим поліціянтам по 45 тисяч гривень платять у місяць невідомо за що. А скільки отримують їх начальники?

Чому з міністерств, обласних адміністрацій та ОТГ не було звільнено жодного чиновника? Можна зробити лише один висновок щодо Демидіва, гроші на усунення підтоплення були вкрадені!

Просимо вас про фінансову допомогу для наших журналістів та інформаційну боротьбу з російськими окупантами: 4441 1144 1008 2620 или PayPal: info@apravda.com

Телефонуйте у нашу редакцію та повідомляйте важливу інформацію: +38 044 362 90 11.