Масове отруєння учнів у Дніпрі: школу, де отруїлись діти, годують друзі мера Філатова за третину мільярда

Новости 15.03.2019

У школі №112 міста Дніпра 14 березня понад півтисячі учнів не з’явилися на навчання. Через погане самопочуття госпіталізовано дванадцять дітей, зокрема одну дитину – в інфекційне відділення.

Про це повідомила поліція Дніпропетровської області, яка вже почала кримінальне провадження за фактом порушення санітарних правил і норм.

За даними «Прозорро», Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради у січні-лютому за результатами тендерів уклав 306 угод із ТОВ «Контракт Продрезерв 5» про послуги з харчування для шкіл і дитячих садків до кінця року на 383,03 млн грн.

Перелік договорів із назвами навчальних закладів наведено у таблиці нижче. Серед них – договір вартістю 1,55 млн грн. на послуги з харчування для того самого КЗО «Середня загальноосвітня школа № 112», в якому вчора 512 із 904 учнів отруїлися невідомо чим.

Харчування учнів 1-4 класів коштує 19 грн., пільговиків 1-4 класів – 19 грн., пільговиків 5-11 класів – 25 грн., групи подовженого дня І категорії – 24 грн., ІІ категорії – 12 грн.

Переможець надав у складі пропозиції попередній список постачальників продуктів.

Єдиним конкурентом було ТОВ фірма «Арт-Синтез», яке разом із переможцем ставило однакові ціни, що дорівнювали очікуваній вартості закупівлі, і не знижувало ціни під час аукціонів. Крім цих двох компаній, більше ніхто не брав участь у жодному з тендерів.

У частині випадків «Арт-Синтез» завантажував тендерну пропозицію раніше, тож її розглядали першою та відхиляли за один аналогічний договір замість двох та один автомобіль замість чотирьох. Також фірма не надавала акти до аналогічного договору, довідку про відсутність кредитного боргу та документи про підписанта, зарплату і ЄСВ.

Формальна економія відносно загальної очікуваної вартості закупівель дорівнює нулю.

Співвласником «Контракт Продрезерв 5» є Діана Олександрівна Шаркун, яка живе в Новомосковську по вул. Радянська, 15, кв. 52. Там само прописана Тетяна Анатоліївна Шаркун. Вона є засновником ТОВ «ВП-Трейд», яке має спільний номер телефону +380569690690 з ТОВ «Наше майбутнє» Олени Полякової. Обидві фірми пов’язують з екс-депутатом Новомосковської міськради від «Батьківщини» Олександром Шаркуном.

Другим співвласником «Контракт Продрезерв 5» є Діана Петровська, дочка начальниці відділу аудиту платників Лівобережного управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ярослави Петровської. «Контракт Продрезерв 5» орендує автомобілі у згаданої фірми «Наше майбутнє» і Сергія Петровського – чоловіка Ярослави Петровської.

Директорка «Контракт Продрезерв 5» Ганна Авілко керує ТОВ «Театр трапези» Євгенії Шелест, яка також володіє ТОВ «Гарна страва». До листопада 2018 року «Театр трапези» і «Гарна страва» належали Євгенії Храпливій, відомої як дружина прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Андрія Храпливого. Він вказував її в деклараціях до 2016 року, але не вказав у 2017 році. У декларації за 2016 рік також зазначено цільову поворотну фінансову допомогу дружині від Олександра Шаркуна в розмірі 150 тис грн.

Усього з 2009 року переможець отримав підрядів на Дніпропетровщині на 852,53 млн грн.

«Наші гроші» ще за часів Януковича писали про досвід «Контракт Продрезерв 5». При цьому вже після Майдану коли мером Дніправ став Борис Філатов, комунальні служби доклали зусиль, аби не допустити перемоги на харчових торгах польсько-литовської фірми «Понтем», чиє відкриття в Україні вітав президент Петро Порошенко (див. «В Дніпрі мають годуватись лише дніпровські, або школярі в заручниках у патріотів»).

Дніпровським «Арт-Синтезом» зі статутним капіталом 380 грн. володіє та керує Сергій Лесніков. За даними «YouControl», колись ця фірма належала Олександру Мельнику, Валерію Громову, Олександру Івановичу Шибі та Олександру Олександровичу Шибі.

Усього з 2013 року суперник отримав підрядів на Дніпропетровщині на 137,85 млн грн.