Куратору від Зеленського забудовнику Вавришу дозволили будувати висотку на Печерську

Новости 13.11.2019

Компанія з орбіти девелопера Андрія Вавриша, якого ЗМІ називають "куратором від Зеленського", отримала дозвіл будувати висотку на вулиці Вільшанській, 2-6 на столичному Печерську.

Про це йдеться в сюжеті "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Цю зсувонебезпечну ділянку свого часу намагались забудувати скандальний Анатолій Вайцеховський, підозрюваний в аферах з житлом, і відомий екскерівник "Укрбуду" та екснардеп Максим Микитась, який літав разом із мером Києва Віталієм Кличком на одному чартерному літаку і якому у жовтні повідомили про підозру у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 мільйон гривень.

Однак через суд, рішення Київради та протести місцевих жителів звести висотки на Вільшанській ніхто з них не зміг.

У серпні компанія "МК 8", керівником якої є працівник Вавриша, взяла ділянку площею 2,3 га на Вільшанській, 2-6 у суборенду. А вже на початку вересня Державна архітектурно-будівельній інспекція видала цій компанії дозвіл на початок будівництва першої черги житлового комплексу з офісами, торговими, спортивно-оздоровчими комплексами та паркінгом.

Як відзначив експерт Георгій Могильний, серед поданих до ДАБІ матеріалів, немає ключових документів. Зокрема, відсутній основний проект будівництва, який пояснив би що, де і як будуватимуть, у частині документів збільшена реальна площа орендованої ділянки аж до 23 га та порушено Генплан Києва, бо за ним на цьому місці дозволено будувати не більше 8 поверхів.

Натомість у першій черзі будівництва запланований будинок на дві секції: перша на 16, друга – на 24 поверхи.

Видання відзначає, що нинішній керівник компанії "МК 8" Сергій Софієв є працівником Андрія Вавриша, а керівником компанії, яка значиться засновником "МК 8", є Дмитро Овсій – юрист і партнер Вавриша.

У липні керівником фірми "МК 8" був Вадим Струневич, який пішов у нардепи від "Слуги народу", а тому був змушений залишити посаду керівника компанії-забудовника.

Вавриш підтвердив, що забудова Вільшанської – його проект, і він має на нього "неабиякі плани".