Корупція Зеленського: у Андрія Смірнова, заступника офісу президента проведено обшуки за незаконне збагачення

Роман Тополя 30.10.2023

За даними джерел журналістів редакції "Актуальна Правда" у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, детективи НАБУ провели обшуки у водія, матері та брата заступника керівника офісу президента Андрія Смирнова. Слідчі дії проводили в рамках справи, зареєстрованої після публікації журналістського розслідування взимку цього року. Було вилучено телефони, комп'ютери з дуже важливим для слідства листуванням.

Інформацію про активізацію розслідування НАБУ та обшуки підтвердили також джерела в НАБУ. Мова йде про журналістське розслідування, яке виявило, що брат заступника глави ОПУ Ігор Смирнов придбав апартаменти в елітній новобудові у Львові, земельну ділянку в Карпатах, паркомісце у Києві, а ще Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл.

Апартаменти, ділянка та паркомісце, згідно з офіційними документами, були придбані зі знижкою в декілька разів. А гроші, за словами брата, він узяв у позику.

Зеленський і сам Смірнов намагаються зробити все, щоб передати справу до Державного бюро розслідувань чи іншої підконтрольної владі правоохоронної структури.

Про те, що позиції Андрія Смирнова (він курує в офісі президента судову реформу і давно "на ножах" з іншим заступником глави ОПУ з питань правоохоронної системи Олегом Татаровим), сильно похитнулися, можна припустити за ще одним публічним фактом.

Кілька днів тому нардеп Микола Тищенко з фракції «Слуга Зеленського», який, без команди свого кума Єрмака, публічно не робить, відкрито почав критикувати Смирнова.

Зокрема, Тищенко заявив, що колишній очільник фракції «Партії регіонів» у Верховній Раді, ексдепутат Олександр Єфремов, виїхав до Росії. При цьому акцентувавши увагу на тому, що його будучи адвокатом захищав Смирнов.

«Щоправда, за інформацією з журналістських джерел, цей захист досить щедро сплачувався, адже щомісяця син Єфремова передавав захиснику батька по 20 тис. доларів. Тільки-но Андрій Смирнов потрапляє на свою посаду, як о диво — суди починають гальмуватися. Не буду судити, чи пов’язані ці факти…. мабуть, співпадіння», – заявив Тищенко.

Тищенко заявив, що починаючи з 2019 року суд щодо проросійського ексдепутата Єфремова фактично зупинився, завдяки протекції Смірнова.

«Ще до 2019 року Андрій Смирнов, негласний куратор по всій судовій гілці, зухвало захищав багатьох прихильників «русского мира». Наразі важко судити дії людини, яка сховалась за сім’ю, як кажуть, замками ОП. Проте деякі факти його діяльності змушують замислюватись суспільство», – додав Тищенко.