Корупція Зеленського та Залужного: Міністр оборони Умєров виявив розкрадання 123 мільйона. Гроші пішли на бойові виплати, людям, які не були на фронті

Вікторія Крафтнова 31.10.2023

Понад 123 мільйони гривень додаткової винагороди виплатили людям, які не брали участі у бойових діях та не виконували бойових завдань. Наразі триває робота над внесенням змін у правила нарахування винагороди військовим. Про це повідомляє міністр оборони Умєров.

"Служба внутрішнього аудиту Міноборони з’ясувала, що чинні правила забороняють командирам своїх військових частин надто вільно тлумачити терміни "бойові дії" та "бойове (спеціальне) завдання" і виплачувати додаткову винагороду на розсуд", – кажуть в Мінобороні.

В одному з послуг, військовослужбовцям понтонно-мостової роти, які виконували завдання в Київській області, виплатили щомісячну додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень.

"Це несправедливо, коли доплату за бойові отримують ті, хто не під прямим вогнем або не підтримує тих, хто під прямим вогнем. Маніпуляції ви показуєте, прогалини для зловживань закриваємо", – наголосив заступник Міністра оборони Юрій Джигір.

Наразі Міністерство оборони консультується з Генеральним штабом ЗСУ, щоб додаткові винагороди отримували лише ті, хто виконує бойові завдання та бере участь у бойових діях.

Нагадаємо:

У серпні 2023 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9342 про доплати військовим під час воєнного стану.

Основна задача законопроєкту – військовослужбовцям щомісячно виплачується додаткова винагорода у 30 – 100 тис грн. Доплата виплачується на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених КМУ.

ЗСУ командує генерал Залужний, яким керує диктатор Зеленський.