Корупціонер Злочевський та рейдер Ахметов перемогли в першому нафтогазовому онлайн-аукціоні

Новости 7.03.2019

У середу відбувся перший пілотний нафтогазовий онлайн-аукціон в системі ProZorro.Продажі.

Про це повідомили у прес-службі "Асоціації газовидобувних компаній України".

"Електронні торги пройшли по трьох ділянках – це була запекла боротьба з найвищими сумами в історії України за які продано нафтогазові спецдозволи. Загалом, бюджет отримав понад 140 млн гривень", - йдеться у повідомленні.

За перший лот - Дубрівсько-Радченківську площу у Полтавській області – було сплачено 25,1 млн гривень. Ціна зросла на 43% у порівнянні зі стартовою. Перемогу здобула Burisma Group екс-міністра екології уряду Азарова Миколи Злочевського.

85 млн гривень було сплачено за Світанково-Логівську площу у Харківській області. Ціна зросла на 380% порівняно зі стартовою. Перемогу здобув ДТЕК "Нафтогаз" олігарха Ріната Ахметова.

За Південно-Кобзівську площу бюджет отримає 30,9 млн гривень. Ціна зросла на 222% від початкової. Перемогу здобула державна компанія "Укргазвидобування".

"Сам факт проведення електронних торгів є важливим для держави та газовидобувної індустрії. Вперше це відбувається відкрито та прозоро, з рівним доступом до аукціону усіх бажаючих та можливістю спостерігати за процесом онлайн із будь-якої точки світу", - заявили в асоціації.

Як наголошується, результати першого раунду будуть проаналізовані Асоціацією, геологами та експертним середовищем задля удосконалення процедури торгів та оптимізації цінової пропозиції.

нафтогазовий онлайн-аукціон

нафтогазовий онлайн-аукціон

Нагадаємо, 31 грудня минулого року держкомпанія "Надра України" добровільно, без аукціону, вийшла зі складу засновників газової компанії "Іст Юроуп Петролеум" російсько-українського бізнесмена Павла Фукса.

"Надра України" володіла 33% статутного капіталу "Іст Юроуп Петролеум", що становило 11,6 млн гривень. Після 31 грудня ця частка перейшла до ТОВ "Авант Трейд Лімітед".

Власником інших 67% залишається кіпрська Hartlog Limited. "Авант Трейд Лімітед" засноване в грудні 2014 року. На поточний момент засновниками вказані Марія Мартиненко (99%) і Євген Мацієвський (1%). Мартиненко має по 0,1% частки в 20 компаніях, створених "Іст Юроуп Петролеум" в рамках реорганізації своєї діяльності.

Про ТОВ "Авант Трейд Лімітед" стало відомо ще в лютому 2016 року з повідомлення прес-служби НАК "Надра України". Тоді держкомпанія повідомляла, що ТОВ "Авант Трейд Лімітед" перевів їй 5 млн грн в рамках компенсації за розірваний в суді договір продажу "Надрами України" "Голден Дерріку" частки в одному зі спільних підприємств з розробки Сахалінського родовища.

ТОВ "Голден Деррік" засноване в липні 2007 року. На момент реєстрації компанія на паритетних засадах належала НАК "Надра України" і кіпрській Hartlog Limited.

У 2008 році частка "Надр України" скоротилася до 33%, а кіпрської компанії зросла до 67%. За інформацією "Української правди", компанія Hartlog Limited на той момент контролювалася Едуардом Ставицьким, Миколою Присяжнюком і Юрієм Іванющенко.

У 2017 році контроль над "Голден Деррік" отримав бізнесмен Павло Фукс. У тому ж році компанія була перейменована в "Іст Юроуп Петролеум", а Державна служба геології відновила їй всі раніше припинені ліцензії на видобуток газу.

"Таким чином держава добровільно продала за 12 млн гривень право на розробку 33% з 19 спецдозволів, площею ділянок майже 2 тисячі км2, на розвідку і розробку нафти і газу, що були колись отримані ТОВ "Голден Деррік" (зараз - ТОВ "Іст Юроуп Петролеум") без аукціону як компанії, яка частково належала державі", - написала на своїй сторінці в Facebook нардеп Ольга Бєлькова.

"На фоні сьогоднішніх аукціонів в системі Prozorro.Sale, коли лише за 3 ділянки компанії запропонували понад 140 млн гривень, а остаточна ціна одного з лотів, площею 65 км2, виявилась у майже п‘ятеро більшою від стартової, яку саме оцінку я маю поставити цьому рішенню", - задається питанням нардеп.