Корумповані чиновники разом з Укрбургаз зробили екологічну катастрофу у Новій Водолазі. Фото

Новости 31.05.2019

На Харківщини у Новій Водолазі зафіксоване масштабне забруднення довкілля. Відходи від буріння у Красноградському районі скидають у Новій Водолазі.

Про це на сесії Харківської облради заявив депутат з фракції «Відродження» Максим Колінько. Він продемонстрував відеозапис, на якому вантажівки везуть рідину з території бурової свердловини в поля.

Стоп-кадри з трансляції сесіїСтоп-кадри з трансляції сесії

Екологічна катастрофа Нова Водолага

Екологічна катастрофа Нова Водолага

Ці кадри Колінько назвав «відеоматеріалом, який красномовно демонструє, як деякі суб'єкти господарювання здійснюють свою діяльність на підставі погоджень Харківської обласної ради».

Екологічна катастрофа Нова Водолага

Екологічна катастрофа Нова Водолага

Екологічна катастрофа Нова Водолага

«Завдяки принциповій позиції громадських активістів, ви зможете побачити, яким чином на території Красноградського району ведуться бурові роботи, а головне, куди перевозяться і розвантажуються токсичні відходи буріння. Прошу вважати моє звернення депутатським запитом», — сказав Колінько.

За його словами, звалище знаходиться на відстані 4,5 км від центру Нової Водолаги. Більше інформації, в тому числі про те, хто здійснює роботи, депутат не надав.

На заяву Колінько відреагував заступник голови облради Володимир Скоробагач.

«У людей башту відриває. Що ви робите? Ми гробимо екологію! А екологія — це здоров'я.... Коли це закінчиться? Просто неадекватні дії. Таких людей треба стріляти. Ви розумієте? Діти прийшли погралися, токсичні речовини мають вивозитися на полігон промислових відходів 4-го класу, — висловився Скоробагач. — Реакція буде врешті-решт правоохоронних органів?».

«В межах своїх повноважень ОДА надасть доручення відповідним контролюючим структурам і державним інституціям. Я думаю, що дійсно потрібно з цією ситуацією розібратися всебічно для того, щоб вжити відповідні заходи», — прокоментувала голова Харківської облдержаміністрації Юлія Світлична.

Екологічна катастрофа Нова Водолага

Нагадаємо, що в Краснограді знаходиться головний офіс "Укрбургазу". Компанія є найбільшим буровим підрядником не тільки в Україні, а й у всій Східній Європі.

Також слід зазначити, що 4-5 вересня 2017 року серед працівників бурової установки №25 Хрестищенського відділення бурових робіт філії бурової установки «Укрбургаз» у Красноградському районі зареєстровано 10 випадків інфекційних захворювань. Чи повязане це з речовинами, які використовує компанія для буріння в Укрбургаз не повідомляли.