КЛИЧКО ЗЛОДІЙ: У Києві знесли 150-річну садибу на вулиці Саксаганськогоо, 76

Новости 25.09.2020

Вранці 24 вересня у Києві знесли двоповерхову садибу середини XIX століття, що на вулиці Саксаганського, 76.

Містяни, які прийшли на місце демонтажу, кажуть, що робітники відмовилися показувати їм будь-які дозволи на роботи. Наразі єдиним документом, який вдалося знайти, стали містобудівні умови та обмеження. Департамент містобудування та архітектури КМДА видав їх замовнику робіт, ТОВ «Інвест Рентал», у травні цього року.

Згідно з документом, мова йде про реконструкцію будівлі з її подальшою надбудовою. Гранична висота нового «адміністративного будинку» не має перевищувати 27 метрів, або дев’ять поверхів. До знесення тут працювали ветеринарна клініка, китайський ресторан та відділення «Нової пошти».

Краєзнавець Антон Короб стверджує, що ця садиба була «останнім вцілілим зразком того, як виглядала забудова цього району в середині XIX століття».

«Це була дерев’яна садиба, обкладена цеглою. Такий цегляний декор взагалі був характерний ще для 1860-х років. Цю садибу видно на світлині київського фотографа Франца Мезера, яку він зробив у 1870-х», — розповідає він.

КЛИЧКО ЗЛОДІЙ: У Києві знесли 150-річну садибу на вулиці Саксаганськогоо, 76

Про замовника «реконструкції з надбудовою» наразі також мало що відомо. За даними YouControl, бенефіціарним власником ТОВ «Інвест Рентал» є Армен Гарікович Варданян, який займається «діяльністю ресторанів», а також «наданням в оренду нерухомого майна».

Також, за інформацією ЧЕСНО, в 2007 році людина з таким самим ПІБ балотувалася до Верховної Ради у складі виборчого блоку «КУЧМА». У списку цього блоку вона представляла партію «Союз», що станом на 2013 рік вважалася «однією з 14 найбільших проросійських партій України».