Китайський зонд Chang'e-4 надіслав перші панорамні фото зворотнього боку Місяця

Новости 11.01.2019

Китайське телебачення також показало знімок, який назвали фотографією посадкового модуля, знятою місяцеходом "Юту-2".

На відміну від попередніх знімків, які надіслав зонд, китайські дослідники застосували до панорамного фото корекцію кольору, щоб все виглядало так, як це би побачили на місці посадки люди.

Як помітили користувачі інтернету, на необроблених знімках місячний ландшафт мав червонуватий колір, що відрізняється від сірих знімків поверхні, які надсилали попередні місії.

Професор Дейв Ротері з Відкритого університету в Мілтон-Кінз, що в Англії, пояснив, що поверхня Місяця на знімках має червоний відтінок, оскільки датчики, які застосовуються, більш чутливі до червоного, аніж до синього чи зеленого".

Як повідомлялося, зонд Chang'e-4 запустили на початку грудня. Він сів на зворотному боці Місяця в перших числах січня. Це перша місія, яка досліджує невидимий із Землі бік Місяця.

Завдяки явищу, що має назву "синхронне обертання", з Землі ми можемо бачити лише один бік Місяця. Це відбувається, тому що час, який потрібен Місяцю для обертання навколо своєї осі, дорівнює часу одного обертання навколо Землі.

Цей бік Місяця дуже відрізняється на вигляд від того, який нам видно. Кора на зворотному боці більш товста і на ньому більше кратерів.

Китайський модуль та місяцехід мають інструменти для аналізу геології недосліджених ділянок.