Кернес почав реванш: уночі слідчі прийшли з обшуками до активістів через Жукова

Новости 14.06.2019

Уночі 13 червня у Харкові слідчі прийшли до осель двох активістів із постановою про обшук в рамках розслідування повалення пам’ятника Жукову.

Поліцейські прийшли до В’ячеслава Дуди та Максима Зінченка, повідомив харківський активіст Валентин Бистріченко.

Увечері він наживо транслював події з квартир, куди прийшли слідчі. На підтримку Дуди та Зінченка разом з Бистріченком приїхали кілька десятків людей.

На одному з відео ймовірно представник слідчої групи сказав, що прийшли з обшуком, за санкцією суду:

«Ми прийшли за ухвалою суду з приводу проведення обшуку. Ми шукаємо знаряддя скоєння кримінального правопорушення. Якого? Повалення бюсту, пам'ятника Жукову… Проводиться досудове розслідування. Ми направили всі запити у державні установи. Призначили судову експертизу, в тому числі мистецтвознавчу експертизу…».

У відділі комунікації Головного управління Нацполіції у Харківській області сьогодні вранці підтвердили:

«Харківська поліція провела обшуки в рамках кримінальних проваджень, відкритих за фактами подій 2 червня. 13 червня 2019 року в рамках кримінальних проваджень слідчими були проведені слідчі дії за адресами проживання двох громадян. Слідчі дії були здійснені відповідно до рішення суду».

Що саме шукали і чи вилучалось щось, у поліції не повідомляють.

В’ячеслав Дуда називає прихід слідчої групи свавіллям.

«Показали документи, процесуально буде адвокат розбиратися, я в цьому не розбираюся, — сказав Дуда кореспонденту «МедіаПорта». — Це свавілля міської влади і поліції — вриватися додому до порядного громадянина».

Дуда підтвердив, що 2 червня був біля постаменту під час повалення Жукова, але участі у знесенні не брав.

«Я був. Громадський порядок, нічого не порушував», — сказав Дуда.

На питання про «знаряддя» Дуда відповів: «Ні, не маю, мені шкода, що не маю, краще мав би. Я тільки підтримую хлопців, які це зробили».

З Максимом Зінченком, до якого напередодні теж прийшли з обшуком, «МедіаПорту» зв'язатися поки не вдалося. За словами Дуди, під час подій 2 червня біля бюсту Жукова Зінченка взагалі не було: «Він був в радіусі 10 км від нього».

Біля Немишлянського райвідділку поліції сьогодні проходить акція протесту.

Після повалення пам’ятника поліція порушила два кримінальних провадження — за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) та ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу).

З ухвал Фрунзенського районного суду за період 5-11 червня, доступних у Єдиному реєстрі судових рішень, відомо, що в рамках провадження про хуліганство призначено з десяток судових експертиз — хімічних, дактилоскопічних, мистецтвознавчих, молекулярно-генетичних.

Суд також надав поліції дозволи на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні операторів мобільного зв’язку.