ІНАВГУРАЦІЯ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО. ВІДЕО

Новости 20.05.2019

Дивіться трансляцію інавгурації шостого президента України Володимира Зеленського, що відбуватиметься у Верховній Раді України.

У понеділок, 20 травня, Володимир Зеленський офіційно вступить у повноваження президента України. 

Головні реліквії - Пересопницьке євангеліє і Конституцію України - до останнього триматимуть у сховку. Сам процес інавгурації вже провели репетицію двічі із дублерами, а напередодні ввечері - з головними дійовими особами. Промахи інавгурацій попередніх президентів враховані. Загалом у сесійній залі має вміститися десь тисяча людей. Почесні гості сидітимуть у правій ложі, де встановлені іменні таблички. Дружина і батьки Зеленського сидітимуть біля першого президента незалежної України - Леоніда Кравчука.

У Верховній Раді для Зеленського не встановлювали, але саму трибуну вдосконалили для зручності. Оскільки трибуна сама по суті дуже масивна, була встановлена спеціальне підвищення, враховуючи особисті людські антропологічні розміри.

Нагадаємо, що за результатами голосування виборців у другому турі він переміг Петра Порошенка. За його кандидатуру віддали понад 73% голосів. Таким чином, Зеленський стане шостим главою держави після проголошення незалежності України 1991 року. Рішення про дату інавгурації ухвалила Верховна Рада 16 травня.