Європейська Комісія оштрафувала платіжну систему MasterCard на 570 мільйонів євро

Новости 22.01.2019

Європейська Комісія оштрафувала платіжну систему MasterCard на 570,6 мільйонів євро через штучне завищення комісії за обробку міждержавних операцій в межах ЄС.

«Правила MasterCard стояли на заваді пошуку магазинами більш вигідних умов, які пропонують банки в інших країнах-членах ЄС, і тим самим штучно завищували вартість карткових платежів, наносячи шкоду споживачам та продавцям ЄС», — повідомила представниця Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Також зазначається, що у Єврокомісії пропонували оштрафувати MasterCard на більшу суму, проте штраф зменшили на 10% завдяки співпраці компанії зі слідством.

Розслідування Єврокомісія розпочала ще у 2013 році. У 2015 році MasterCard висунули претензії через те, що правила платіжної системи забороняють банкам пропонувати клієнтам-продавцям з одних країн ЄС більш низькі тарифи, які діють в інших країнах ЄС.

Таким чином, на думку Єврокомісії, MasterCard порушила антимонопольне законодавство, адже встановила штучну мінімальну вартість своїх послуг для карт, випущених в інших країнах ЄС.