Гройсман доручив Міністерству фінансів знайти гроші на парад на День незалежності

Новости 10.07.2019

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству фінансів України переглянути кошторис проведення військового параду на День незалежності та знайти джерела фінансування параду.

Відповідне доручення Гройсман дав міністерці фінансів України Оксані Маркаровій під час засідання уряду 10 липня.

Гройсман заявив, що підтримує рішення президента виділити 300 мільйонів гривень на виплату премій військовослужбовцям.

«Але разом з тим я вважаю, що ми маємо провести військовий парад на 24 серпня. Цей парад має бути парадом гордості, доблесті, гідності нашого українського народу, держави. І вважаю, що під час цього параду мільйони українців зможуть засвідчити свою шану та повагу до наших герої», повідомив Гройсман.

Він зазначив, що профінансувати проведення параду мають не за рахунок соціальних виплат, а за рахунок інших джерел. Він також зазначив, що має «думки про джерела фінансування параду».

Після проведеного аналізу Мінфіном уряд надасть пропозиції щодо фінансування параду президенту Володимиру Зеленському, який і має ухвалити остаточне рішення.

9 липня президент України Володимир Зеленський повідомив, що кошти, передбачені на проведення військового параду 24 серпня перенаправляють на виплати премій військовим, а самого параду не буде.

«Але буде новий формат», — додав він.

Нагадаємо, на параді до 27-ї річниці Дня Незалежності України у Києві уперше за дев'ять років взяла участь військова авіація. Також уперше привітання «Слава Україні! — Героям Слава!» вперше пролунало як частина офіційної церемонії військового параду.