Громадська організація Актуальна Правда звернулася до Національної суспільної телерадіокомпанії України щодо розкрадання державних коштів Олександром Лієвим

Новости 12.02.2019

Якщо канал працює для свого реального глядача, то він і отримає рейтинг. Якісний контент, затребуваний аудиторією, з’являється тоді, коли канал знає, для кого він його робить. Люди не дивляться канал Суспільне, хоча на нього виділили один мільярд гривень з наших податків. Як і хто на «UA: Перший» розкрадає державні кошти?

Громадська організація «Актуальна Правда» звернулася до Наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» з вимогою перевірки інформацію щодо посадовців НСТУ, які з корисливих мотивів умисно вносять недостовірні відомості до документальних матеріалів, чим завдають відповідні збитки державі. Згідно отриманих даних, за вказівкою Олександра Лієва, службовими особами НСТУ здійснене фіктивне оформлення на роботу низки співробітників, які спільно із ним працювали в компанії «Зручно Тревел», що призводить до розкрадання бюджетних коштів, виділених для фінансування «Суспільного телебачення».

«Так, згідно наявної у нас інформації, на виконання вказівки виконавчого директора НСТУ Олександра Лієва, підконтрольні та довірені йому менеджери структури підготували всі необхідні фіктивні документи з метою працевлаштування в НСТУ родичів та інших, наближених до вказаного керівника, осіб. Зазначеним особам щомісячно виплачується заробітна платня, як висококваліфікованим фахівцям, переважно технічного профілю. Крім цього, за ініціативою Олександра Лієва, зазначені особи щомісяця отримують премії та надбавки в розмірі 80-100% від посадового окладу.

Зокрема, за сприяння начальника Департаменту сервісу НСТУ Олега Бородія та начальника Департаменту управління персоналу НСТУ Марії Глоби, до Департаменту сервісу, згідно наказу № 1530-к від 20.12.2017 був прийнятий на роботу Голик Сергій Григорович, 16.06.1960 р.н., зареєстрований за адресою: м. Чернівці, вул. Котляревського, 12, кв.7, батько дружини Олександра Лієва, Тетяни Лієвої, на посаду інженера 1-ї категорії дільниці технологічного кондиціювання повітря «Радіо» цеху технологічного кондиціювання та вентиляційних систем комплексу сантехнічних систем управління з обслуговування і ремонту інженерного обладнання та мереж Департаменту сервісу.

Наказом № 2176-к від 20.04.2018 Олександр Лієв підвищує свого тестя до посади провідного інженера дільниці технологічного кондиціювання повітря «Радіо» цеху технологічного кондиціювання та вентиляційних систем комплексу сантехнічних систем, котельного обладнання, технологічного кондиціювання та вентиляції систем управління з обслуговування і ремонту інженерного обладнання та мереж Департаменту сервісу з посадовим окладом 14 000 грн. на місяць.

Крім цього, наказом № 770-к від 31.08.2017, підписаним головою НСТУ Зурабом Аласанією, Олекандр Лієв ініціював прийняття на посаду інженера ІІ категорії комплексу сантехнічних систем, котельного обладнання, технологічного кондиціювання та вентиляційних систем управління з обслуговування і ремонту інженерного обладнання те мереж Департаменту господарського та інженерного забезпечення Величко Ольгу Іванівну, 01.07.1994 р.н., яка зареєстрована за адресою: АР Крим, м. Феодосія, вул. Гарнаєва, 77, кв. 104, або м. Київ, вул. Банкова, 1/10 кв. 16, тел. 0996367154, яка є родичкою дружини Олександра Лієва та вихователем їх дітей.

Наказом № 2117-к від 20.04.2018 Олександр Лієв підвищує Ольгу Величко до посади головного адміністратора комплексу сантехнічних систем, котельного обладнання, технологічного кондиціювання та вентиляційних систем управління з обслуговування і ремонту інженерного обладнання те мереж Департаменту сервісу з посадовим окладом 18 000 грн на місяць.

Поряд з цим, наказом №2861 від 14.06.2018 Олександр Лієв приймає на роботу Романюк Оксану Олександрівну, 25.11.1969 р.н., жительку с. Мигове, Вижицького району Чернівецької області, вул. Садова, 2, фактичного адміністратора готельно-туристичного комплексу в с. Мигово, що на Буковині, із щомісячним окладом 8800 грн.

Таким чином, зазначені особи порушують вимоги ст.30 Кодексу законів про працю України, Сергій Голик, Ольга Величко та Оксана Романюк особисто доручену їм роботу не виконують, двоє з них постійно перебувають за місцем своєї реєстрації в Чернівецькій області», - говориться у листі-звернені.

Варто замислитися, чому суспільний мовник, маючи мільярдні дотації з бюджету України, досі керується такими одіозними фігурами, як Олександр Лієв. Раніше Актуальна Правда писала, що Лієв має стосунок до блокування кримських маяків у лютому 2006 року. Він організовував проросійські блок-пости для того, щоб не допустити українську владу для контролю над кримськими маяками, які незаконно використовувалися ЧФ Росії. За Лієвим тягнеться потужний шлейф з кримінальних справ, які він вміло замітав за допомогою російських спецслужб.

Звернення

Звернення