Фальсифікації виборів у Бахмуті: виявили вже підписані протоколи голосування

Константин Медяник 21.07.2019

Члени комісії підписали незаповнені бланки протоколів з підсумками результатів голосування.

Членам дільничної виборчої комісії №624 у місті Бахмут на Донеччині загрожує від 7 до 10 років ув'язнення. Вони вже підписали протоколи голосування на позачергових парламентських виборах, які відбудуться лише 21 липня.

Фальсифікація Бахмут

"Задовго до початку голосування на одній з дільничних виборчих комісій Донеччини народне волевиявлення фактично вже завершилося, так і не розпочавшись. У школі м. Бахмут, де розташована 624 ДВК, члени комісії підписали незаповнені бланки протоколів з підсумками результатів голосування. Залишалося у потрібний момент вписати прізвище кандидата-"переможця" чи "правильну" назву партії", - написав у Facebook речник Нацполіції Ярослав Тракало.

Коли на дільницю приїхала слідчо-оперативна група поліції, члени намагалися приховати сліди злочину й залили підписані протоколи чорнилом.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 4 статті 158 Кримінального кодексу України (...фальсифікація виборчих документів..., підсумків голосування). Санкція статті передбачає від 7 до 10 років ув'язнення.