Дружина арештованого заммера Сум замість зупинки громадського транспорту збудувала магазин. ФОТО

Новости 8.12.2018

Прокуратура Сум назвала незаконним спорудження магазинів замість зупинки громадського транспорту фірмою, яка належить дружині першого заступника мера Сум Володимира Войтенка.

Після появи цих магазинів пасажирам більше нема де сховатись від сонця та присісти, оскільки обладнаної зупинки більше немає взагалі.

Заступник прокурора міста Суми Юрій Шевченко заявив, що зведення торгового ряду на зупинці «СКД» по вул. Харківська, 36/1 порушує законодавство, повідомив «Данкор».

У зв’язку з тим, що земельна ділянка на зазначеній зупинці громадського транспорту знаходиться в межах червоних ліній, то будівництво будь-яких споруд, крім об’єктів транспорту та інженерних мереж, на ній заборонено. Тобто торговий ряд відповідно до вимог законодавства вважається об’єктом самовільного будівництва.

Відтак Управління ДАБК у Сумській області скасувало декларації про початок виконання будівельних робіт, підготовчих робіт і про готовність об’єкта до експлуатації. А прокуратурою міста в порядку господарського судочинства заявлено позов про зобов’язання власника торгового ряду знести самовільну споруду і визнати незаконним і скасувати свідоцтво про право власності на нього. Крім того, прокуратура звернулася до суду з клопотанням про накладення арешту і заборона відчуження зазначеного об’єкта нерухомості.

За даними колишнього мера Сум Геннадія Мінаєва, торговий ряд на зупинці звело ТОВ «Наш Супермаркет», «афілійоване» з першим заступником нинішнього міського голови Володимиром Войтенком.

У ЄДР юросіб вказано, що зараз власниками «Нашого супермаркету» є Олена Шевченко і Ірина В’ячеславівна Пономаренко – так звуть дружину Войтенка. Раніше до складу засновників фірми також входив Олег Володимирович Войтенко, згодом його частку у фірмі було переоформлено на Ірину Пономаренко.

Володимир Войтенко був призначений першим заступником міського голови Сум у березні 2014 року. Нині він відсторонений від посади і знаходиться під домашнім арештом. Прокуратура інкримінує йому вчинення кримінальних злочинів за ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 376, ч. 1 ст. 357, ч. 2 ст. 361 та ст. 128 КК України.

Войтенка підозрюють у отриманні хабара, нанесенні тілесних ушкоджень середньої важкості та у «кнопкодавстві» – він голосував у Сумській міськраді карткою іншого депутата.

Мером Сум у 2014 році було обрано Олександра Лисенка, який очолював Сумської обласну організацію «ВО «Батьківщина» і був підтриманий народним депутатом Олегом Медуницею (раніше від “Батькіщини”, зараз від “Народного фронту”).