До п'яти років ув'язнення світить нападнику за побиття журналіста Сергія Медяника. Відео

Жанна Табачкова 14.09.2016
Напад на журналіста Сергія Медяника

У Шевченківському районному управлінні Національної поліції відкрили кримінальне провадження за фактом нападу на журналіста "СтопКору" Сергія Медяника. Справу завели за статтею 171 про перешкоджання професійній журналістській діяльності.

Про це повідомив постраждалий журналіст Сергій Медяник.

8 вересня в офісі компанії "Таурос-Альянс" помічник адвоката напав на журналіста проекту "Stop корупція". Зараз Сергій Медяник проходить лікування на стаціонарі. Лікарі констатували у журналіста струс мозку.

Причиною конфлікту 8 вересня стало розслідування незаконного функціонування ресторану "Компот" на Поштовій площі в столиці.

За словами пана Медяника, нападника звуть Артем Остапенко, він – один з працівників юридичної фірми «Таурус-Альянс». «Це юридична компанія, яка просто реєструє фірми на свою адресу. Виходить, що він один з організаторів реєстрації фіктивних фірм. Він думав, що ми за ним приїхали, що вони займають ухилянням від сплати податків. І він, можливо, цього злякався», - розповів журналіст «СтопКору».

Також пан Медяник додав, що нападник був від початку агресивно налаштованим.

Нагадаємо, що Сергій Медяник зазнав нападу під час розслідування про забудову Поштової площі у столиці. Під зйомок в офісі юридичної фірми "Таурус-Альянс", причетної до нелегального ресторану "Компот", який розміщений в одній з незаконних будівель на площі, на знімальну групу накинувся її працівник Артем Остапенко. Чоловік завдав журналістові численних ударів у голову. Внаслідок чого Сергія Медяника із забоями та струсом мозку госпіталізували.

Нагадаємо, що 1 серпня за фактом насильства щодо журналіста "24 каналу" під час виконання ним своїх обов’язків Печерський районний суд Києва засудив громадянина до 1 року обмеження волі. За перше півріччя 2016 року Інститут масової інформації зафіксував в Україні 23 факти побиття журналістів.