Директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі

Новости 22.01.2021

Директора департаменту охорони здоров'я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарництві. Він вимагав «відкат» за виділення коштів з COVID-фонду.

У пресслужбі прокуратури Києва повідомили, що чиновник вимагав відкат від гендиректора житомирської лікарні за виділення субвенції у 1,2 млн гривень для закупівлі кисневого обладнання.

"Розмір неправомірної вигоди посадовець визначив у 10% від суми виділеної субвенції, тобто 123 тис. грн. Зазначимо, що виділення коштів на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду «ковідних» лікарень, передбачено постановою Кабінету Міністрів України №1099 від 11.11.2020 «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV»", - зазначили у прокуратурі.

Першу частину він отримав у розмірі 51 000 грн, а вчора отримав другу - 72 000.

Інформацію про затримання також підтвердив прессекретар голови ОДА Юрій Мельник. Обставини затримання поки не розкриваються.

"Сьогодні, 21 січня, співробітниками Служби безпеки України за підозрою в отриманні неправомірної вигоди було затримано директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Зараз тривають слідчі дії, тому більш докладної інформації повідомити не можемо. Чекаємо на результати об’єктивного та неупередженого розслідування, після якого можна буде робити остаточні висновки", - зазначив Мельник.

Слід зазначити, що Микола Суслик очолює правління охорони здоров'я з 2017 року. Має вищу освіту за фахом лікар-хірург. Був завідувачем хіріргічним відділенням Житомирської лікарні №1, у 2007-2011 очолював управління охорони здоров'я міськради. На місцевих виборах 2020 року балотувався до обласної ради від партії "Наш край".

Нагадаєм, що у квітні 2019 року на хабарі затримали заступника Суслика - Віктора Лучківа. Він отримав 10 000 гривень за допомогу у встановленні групи інвалідності.